«
Starship-SN10-venting-1280x720

Bu ayın başlarında, SpaceX’in Starship SN10’u adım adım ilerletmesini izlemeliydik. Çoğunlukla iyi giden ancak ateşli patlamalarla sonuçlanan birkaç test uçuşundan sonra, SN10’un trendi kırmak ve iniş pistine başarılı bir şekilde dokunmak için test uçuşu olup olmadığını görmekle ilgilenen birçok insan vardı. SN10 gerçekten de başarılı bir şekilde yere inmeyi başardı – sadece indikten kısa bir süre sonra patladı.

Eğer testi kaçırdıysanız ve ondan önemli bir makara arıyorsanız, SpaceX, SN10’un yüksek irtifa uçuşunun yeni bir özet videosunu yayınladığı için sizi ele aldı. İki dakikadan kısa bir sürede ilerleyen video bize sadece kalkış ve sonunda Starship SN10’un inişini ve ardından uzay aracının başarılı inişini gösteriyor. Testin gerçekleşmesini canlı olarak izleyenler bile kontrol etmek isteyecekler, çünkü bu iniş kesinlikle görülmesi gereken bir manzara.

Ne yazık ki SpaceX’in özeti, Starship inişinden kısa bir süre sonra meydana gelen patlamayı göstermiyor ki bu muhtemelen tüm gösterinin en iyi bölümlerinden biri. Yine de, patlamanın bir klibini arıyorsanız, bulmanın özellikle zor olmadığını düşünüyoruz.

SN10, Starship için üçüncü yüksek irtifa uçuş testiydi. Bu testler, tıpkı onlardan önceki Falcon 9 uçuşları gibi, Starship’in iniş yeteneklerini test etmek içindir. Starship, yalnızca Starship’i uzaya göndermekten sorumlu olmadıkları için, aynı zamanda Starship’i serbest düşüşten kurtarmak ve uzay aracını Dünya’ya geri getirmekle görevli olduklarından, çok sayıda ağır kaldırma yapan üç Raptor motoru tarafından desteklenmektedir. olabildiğince.

SpaceX, her yüksek irtifa uçuşuyla bu hedefe yaklaşıyor ve bu hedefe, bu ayın başlarında SN10 testi ile ulaştığını iddia edebilir, ancak uçağın konulduktan birkaç dakika sonra patlaması gerçeğine rağmen. SN11 ile ilgili daha fazla ayrıntı için göz kulak olacağız, ancak şimdilik, yukarıda gömülü özet videoya bir göz atacağız.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *