Steam İndirimleri Ne Zaman? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Steam İndirimleri Ne Zaman?

avatar

Donanım Forum

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam İndirimler Ne Zaman?

Steam hem ülkemizin hem de dünyanın en popüler oyun platformlarından bir tanesi. Dünyanın en ünlü oyunlarını Steam üzerinden satın aldıktan sonra güvenli bir biçimde oynayabiliyoruz.

Son yıllarda döviz piyasalarında yaşanan yükseliş oyun fiyatlarının çok yükselmesine sebep oldu. Oyunlar genellikle Dolar üzerinden satışa sunulduğu için ülkemizden satın almak oyunseverleri zorlayabiliyor. Fiyatlardaki yükselişten minimum seviyede etkilenmenin yolu ise indirimleri takip etmekten geçiyor.

Steam indirimleri hem haftalık hem de mevsimlik olarak gerçekleşmektedir. Tabi ki mevsimlik indirimler çok daha büyük ve etkili olur. Ancak kısa süre içerisinde herhangi bir oyunu oynamak istiyorsanız haftalık indirimleri de takip edebilirsiniz.

Steam Haftalık İndirimler Ne Zaman?

Steam üzerinden indirimler her hafta düzenli olarak gerçekleşmektedir. Beğendiğiniz bir oyun varsa bu oyunun haftalık indirim kampanyasına dâhil olmasını bekleyebilir ve daha avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Steam haftalık indirimler Pazartesi saat 21:00’da başlayıp haftanın sonuna kadar devam ediyor. Buna ek olarak hafta ortası indirimleri de var. Bu indirimler Salı 21:00 ile Cuma 21:00 arasında devam etmekte. Hafta sonu indirimleri ise Perşembe 21:00’da başlayıp Pazartesi 21:00’da sona eriyor. Her hafta gerçekleşen bu indirimleri de takip edebilirsiniz.

Steam Mevsimlik İndirimler Ne Zaman?

Steam tarafından her yıl düzenlenen mevsimlik indirimler oyunseverler için bulunmaz bir nimet. 2021 senesi için düzenlenecek olan indirimlerin tarihi net olarak açıklanmamış olsa da geçmiş yıllardaki indirim dönemlerine bakarak aşağı yukarı bu tarihler belirlenebilir.

2021 senesinde ay takvimi yeni yıl indirimleri 10 Şubat ile 14 Şubat arasında olacak. Bu tarihler yaklaşırken kampanyaları takip etmeye başlayabilirsiniz. Yaz indirimleri içinse biraz beklemeniz gerekli. Steam 2021 yaz indirimleri 24 Haziran ile 8 Temmuz arasını kapsayan dönemde başlayacak.

Steam İndirimleri Ne Kadar Sürüyor?

Haftalık indirimlerin geçerlilik süresinden bahsetmiştik. Mevsimlik indirimlerde ise süre oldukça geniş. Aksi bir durum olmadığı sürece mevsimlik indirimler 2 hafta sürüyor. 2 hafta boyunca bu indirimlerden faydalanma imkânınız olacaktır.

Mevsimlik indirimlerin yanı sıra yılın bazı özel günlerinde de indirimler yaşanabilir. Bu indirimler de genelde 1-2 gün süreyle aktif kalıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: