«
TESLA

Elektrikli otomobil alanında lider olan Tesla, Çin’e özel otomobil için kolları sıvadı. Çin’li müşterilere özel elektrikli araçlar tasarlamak isteyen Tesla,  Şangay veya Pekin’de bir stüdyo açmayı düşünüyor. Ayrıca ABD‘li üretici, açacağı stüdyonun başına geçirmek için de deneyimli tasarımcılar arıyor.

.

Tesla, Tasarımcı Arıyor!

.

Tesla, 20 Yılı Aşkın Deneyime Sahip Tasarımcılar Arıyor

.

İddialara göre Tesla’nın insan kaynakları departmanı dört aydır sektöre dair araştırmalarını sürdürüyor. Elektrikli otomobil üreticisi 20 veya daha fazla deneyime sahip iki farklı tasarımcı arıyor.

.

Şu aşamada, ABD‘li otomobil üreticisinin tasarım stüdyosu için planları kesinleşmiş değil. Bazı kaynaklara göre Tesla‘nın bu çabayı daha fazla sürdürüp, sürdürmemeye karar vermeden önce zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

.

Tesla, Tasarımcı Arıyor!

.

Ancak ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘ın, geçtiğimiz yıl Şangay‘da söylediği;  “Çin’de dünya çapında orijinal bir otomobil tasarlamak ve mühendislik merkezi yaratmanın çok heyecan verici olduğunu düşünüyorum.”  sözleri, atılan adımı destek olarak değerlendiriliyor.

.

Bazı diğer kaynaklara göre de tasarım direktörünün işe alınmasının akabinde 20 kişilik bir ekibin de kadroya dahil edilmesi düşünülüyor. Ayrıca Çin‘e, büyük bir üretim tesisi kuran ve yüzbinlerce elektrikli araç satan Tesla’nın, ülkeye kök salmak için hazır olduğu da belirtiliyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *