Sosyal Medya Haberleri

TikTok, Dünya Genelinde 2 Milyar İndirmeyi Geçti

  Kısa videolar paylaşmaya olanak tanıyan sosyal medya platformu TikTok, iOS ve Android cihazlarda 2 milyar indirmeye ulaştı. Son zamanlarda çoğu insanın kullandığı bir platform olarak öne geçti.

  Ülkemizde çoğunlukla gençler tarafından büyük bir sıklıkla kullanılan TikTok, koronavirüs pandemisiyle birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başladı. Dünyanın en yaygın video paylaşım uygulamalarından biri olan TikTok’un, küresel uygulama ve Douyin isimli Çince sürümünün Google Play Store ve Apple App Store’da toplam indirme sayısının 2 milyarı geçtiği bildirildi.

  Mobil uygulamalar konusunda veriler paylaşan SensorTower’ın  son verilerine göre TikTok 2020’nin ilk zamanlarında  315 milyon indirme sayısıyla en çok indirilen uygulama oldu.

SensorTower’ın yaptığı araştırmaya göre Android geliştiricisi Google’ın Gmail, YouTube gibi uygulamaları 5 milyardan fazla indirildi. Ama bilinmesi gerekmektedir ki bu uygulamalar telefona yüklü olarak gelmekte veya yükleme zorunluluğu bulunmaktadır. TikTok ise insanların kendi istekleri üzerine yüklenmesiyle sadece 5 ay içerisinde 1,5 milyardan 2 milyar kullanıcıya çıkması ve son zamanlarda koronavirüsünden dolayı evlerinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmeye başladı.

 

TikTok Gelirlerinde Büyük Artış

TikTok’un yeni kullanıcılar kazanması, uygulamanın sahibi ByteDance’in de daha fazla gelir elde etmesini sağlıyor. Şirket 5 ay önce 175 milyon dolar kazanırken, şu anda yaklaşık 456,7 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin yaklaşık yüzde 72,3’ü Çin’de gerçekleşirken 86,5 milyon doları ABD’den geldi.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 

Kaynak: https://techcrunch.com/2020/04/29/tiktok-tops-2-billion-downloads/

Etiketler

Bünyamin Bayındır

Teknoloji Meraklısı - Donanım Forum Editör

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: