TikTok Yeni Hamlesini Twitter Hesabı Açarak Yaptı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

TikTok Yeni Hamlesini Twitter Hesabı Açarak Yaptı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok

TikTok bir süredir hem sosyal medyanın hem de ülkelerin en çok konuştuğu konu haline gelmiş durumda. ABD Başkanı Donald Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararlar ile TikTok’un ABD’de yasaklanmasını gündeme taşımış ancak daha sonrasında popüler platformun Microsoft’a satılması gündeme getirilmişti. TikTok’tan konuya ilişken bir hamle geldi. Gerçek zamanlı olarak söylentileri ele almak adına TikTok, internet sitesi ve Twitter hesabı açtı.

.

Özel Olarak TikTok İnternet Sitesi ve Twitter Hesabı Açıldı!

.

Bir futbol müsabakası gibi izlenen TikTok ABD gerilimine ilişkin, TikTok tarafından yeni bir hamle geldi. Şirket yeni iletişim kanalları kurdu. Bu sayede anlık olarak söylentileri, ortaya atılan iddiaları cevaplandırmış olacak. ABD’de milyonlarca kişiye seslenen mobil uygulama burada yaşadığı sorunları böylelikle aşmayı hedefliyor.

.

TikTok

.

TikTok bugün yaptığı açıklamada; “söylentileri ve yanlış yalan bilgileri” ele almak adına bir bilgi merkezi görevi görecek internet sitesi ve bir Twitter hesabı açtığını duyurdu. Şirket hakkında gerçek bilgilerin paylaşılması adına açılan bu İnternet sitesi ve Twitter hesabı, ABD Başkanı Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararları ilk ağızdan duyurmak amacını da taşıyor.

.

.

Biliyorsunuz sosyal medya üzerinden yalan yanlış bilgiler kısa süre içinde yayılabiliyor ve şirketler ya da kişiler bu yanlış bilgilerden dolayı oldukça zarar görebiliyor.

.

Hatırlatmak gerekirse, yakın zaman önce Trump bir karara imza atmıştı ve bu kararda TikTok gibi Çin merkezli uygulamalar hedef alınmıştı. İşte söz konusu karar sonrası TikTok’ın ABD’deki çalışanları, Trump yönetiminin bu kararının iptali için karşı dava açmayı planlıyor.

.TikTok

.

Yeni bilgi merkezinde TikTok’un daha önce de söylendiği gibi, ABD’deki kullanıcı verilerinin Singapur’da bir yedekleme merkezi ile Virginia’da saklandığını ve Çin hükümetine hiçbir zaman ABD’deki kullanıcıların verisini sızdırmadığını ve istenirse de vermeyeceği aktarılıyor.

.

İnternet sitesini incelemek isteyenler için bağlantıyı burayadan ulaşabilirsiniz.

Yeni açılan Twitter hesabının ise bağlantısı burada.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: