«
tiktok-988

TikTok, İnsanların Uygulamayı Neden Kullandığına ve Orijinalliği Nasıl Kutladığına İlişkin Yeni Görüşler Paylaşıyor

Özgünlüğü ve sevinci ölçebilir misiniz ve bunu bir sosyal ağ açısından tam olarak nasıl ölçersiniz?

TikTok’un, TikTok’un kullanıcıları nasıl hissettirdiği ve uygulamayı rekabetten gerçekten farklı kılan şey hakkında daha fazla bilgi edinmek için Nielsen ile ortaklık yapan en son çalışmasıyla belirlemeye çalıştığı şey budur .

tiktok

Nielsen, dünyanın dört bir yanından 8.000’den fazla TikTok kullanıcısıyla, TikTok içeriğine ilişkin algıları da dahil olmak üzere uygulama içi deneyimin çeşitli yönleri ve platformun devasa başarısını artırmaya yardımcı olabilecek bazı önemli eğilimleri gösteren reklamlar hakkında düşüncelerini almak için röportajlar gerçekleştirdi. büyüme.

TikTok tarafından açıklandığı gibi :

“ Nielsen’in araştırması, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların TikTok içeriğini özgün, orijinal, filtresiz ve trend belirleyici bulduklarını gösteriyor. Aynı zamanda, özellikle reklam içeriğine bakıldığında, kullanıcılar orijinal ve orijinal gibi terimleri ilişkilendirirken, dürüst, gerçek, benzersiz ve eğlenceli eklemeye devam ediyor . ”

TikTok

Bu ilginç ve muhtemelen, kullanıcıların geçmişi atlamasını önlemek için genel olarak organik içerik yaklaşımlarıyla uyum sağlamaya çalışan TikTok reklam kampanyalarının benzersiz doğasını yansıtıyor.

Ancak genel bulgular, uygulamanın sevincinin ve özellikle son raporlara bakıldığında diğer uygulamalarda mevcut olmayabilecek genel pozitifliğin altını çiziyor .

Önemli bulgular arasında:

“Küresel olarak, TikTok kullanıcılarının ortalama %53’ü, TikTok’ta diğerlerinin gerçek benlikleri olduğuna güvendiklerini söylüyor.”

TikTok, İnsanların Uygulamayı Neden Kullandığını Açıkladı

Bu, bazı çalışmaların mükemmellik ve popülerlik için algılanan baskı nedeniyle benlik algısı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini gösterdiği Instagram hakkında daha yeni ifşaatlarla neredeyse doğrudan bir tezat oluşturuyor . Belki o zaman, TikTok bu açıdan bir tür panzehir sağlar ve kendinizin gerçekçi olmayan bir görüntüsünü tasvir etmek yerine hayatın daha hafif tarafına daha fazla odaklanır.

Buna ek olarak, çalışma ayrıca şunları da buldu:

“Küresel olarak, TikTok kullanıcılarının ortalama %31’i, TikTok platformuna tekrar tekrar dönmenin ilk üç nedeninden biri olarak “ruhumu yükseltmek” i içeriyordu. ”

tiktok

Kısa biçimli video yaklaşımı, ilham verici tasvirlerin aksine daha neşeli, komedi çekimlerine olanak tanır ve en azından bu bulgulara dayanan gerçeklik, aslında onu daha samimi, bağlantı ve pozitiflik için daha açık bir ortam haline getirebilir. devam eden pandemi ortasında hepimiz daha fazlasını kullanabiliriz

“Küresel olarak, TikTok kullanıcılarının ortalama %59’u TikTok’tayken bir topluluk duygusu hissederken, TikTok kullanıcılarının %77’si TikTok’un insanların kendilerini açıkça ifade edebilecekleri bir yer olduğunu söylüyor. ”

TikTok, İnsanların Uygulamayı Neden Kullandığını Açıkladı

Bu, daha gerçekçi bakış açıları ve insanların hayatlarına açılan pencereler, kendilerini diğerlerinden ‘daha iyi’ veya daha iyi görünmeye çalışarak ayırmaya çalışan kullanıcıların aksine, hepimizin ilişki kurabileceği ortak noktaları kutladığı için, uygulamanın daha geniş bir ahlakı gibi geliyor. onların çağdaşları. TikTok klipleri, katılımı davet eder ve ortak noktaları kutlar; bunların her ikisi de çekiciliğinde kilit rol oynar ve bazı yönlerden, performatif, genellikle bencil tasvirlerine göre genel olarak sosyal platformların ne hale geldiğine bir panzehir olabilir.

“ Tüm dünyada, TikTok kullanıcıların % 77 ortalamaonlar TikTok yayınlar ve videolar yorumları okumak demek. ”

TikTok, İnsanların Uygulamayı Neden Kullandığını Açıkladı

Burada, uygulamanın bazı önemli çekici noktalarının altını çizen ve TikTok’un uzayda neden bu kadar ilgi görebildiğine işaret eden bazı ilginç notlar var. Belki zamanla, sosyal medya daha çok bir yarışma, daha çok rekabet edebileceğiniz ve öne çıkanlarınızı sergileyebileceğiniz bir alan haline geldi ve bu da, özellikle sadece bağlantı kurmak isteyen insanlar için daha az hoş karşılanmasını sağladı.

Belki de bu yüzden TikTok’un böyle bir çekiciliği var, çünkü kendilerini ayırmaya çalışan insanların aksine, bizi birbirimize bağlayan şeylerin çoğunu sergiliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *