«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler!

TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler!

7

İnternet camiasının hem en popüler hem de en çok eleştirilen uygulamalardan bir tanesi olan TikTok, web tarafındaki versiyonu için yeni iki basit özellik sunuyor. TikTok’un web versiyonu artık kullanıcıların hem bildirimlerini kontrol etmelerine hem de gönderilere yorum yapmalarına izin verecek.

.

TikTok’un web versiyonu geliştiriliyor.

 

Popüler uygulama için geliştirilen yeni özelliklerin neredeyse tamamı uygulamanın mobil versiyonu içindi. Mobil arayüz elbette çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ancak pek bilinmese de uygulamanın web versiyonu bulunuyor. Haliyle platformun web versiyonu için işlevsellik kazanacak özelliklerin gelmesi bekleniyor.

.

Küçük güncellemeler alarak basit özellikler kazanacak TikTok’un web versiyonu, daha işlevsel hale gelecek. Önceden, yalnızca içerik görüntülemek için TikTok web kullanılabiliyordu. Platform bu yılın başlarında bilgileri görüntülemek ve video yüklemek için hesaplarla oturum açabilmeyi içeriyorken, sunulan yeni güncelleme sayesinde bildirimleri kontrol etme ve gönderilere yorum yapma yeteneğini kullanıcılara sunuyor.

TikTok-un-web-versiyonu-00

Uygulamanın web versiyonunda yaşanan bu yavaş ilerlemenin sebebi ise uygulamanın hedef kitlesinin mobil tarafta yer alması. Hal böyle olunca da geliştirmeler, güncellemeler ve yeni özelliklerin pek çoğu mobil taraf için sunuluyor. Uygulamanın popülerliği arttıkça da web versiyonuna giren kişi sayısı artıyor ve orası için de güncellemeler gelmeye başlıyor. TikTok’un daha ‘yetişkin’ olan kullanıcıları, özellikle büyük ölçüde bilgisayarlara dayanan ofis çalışanı olduğu için, TikTok’un web versiyonunu kullanıyor. TikTok artık bu kullanıcılarını daha erişilebilir seçenekler sunmayı hedefliyor.

.

Siz ne düşünüyorsunuz?Yorumlarda belirtin!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *