«
3-3-1280x720

Dolby Atmos yavaş yavaş daha fazla oturma odasına ulaşıyor, ancak şimdi surround ses sistemi Lucid Motors ile yapılan bir anlaşma sayesinde ilk arabasında öne çıkmaya hazırlanıyor. Otomobil üreticisinin yaklaşmakta olan lüks elektrikli arabası Lucid Air, Dolby Atmos’un kabine sıkıştırılmış 21 hoparlörü ile dört tekerlek üzerinde ilk kez sunulması olacak.

Bu, Lucid’in “Gerçeküstü Ses” ses sistemi olarak adlandırdığı şeyin bir parçası. Üst düzey bir kurulumda beklediğiniz gibi ön, arka ve yan hoparlörler, aynı zamanda yukarıdan çalışan yüksek hoparlörler de vardır.

Eklemeleri sayesinde, Air EV’de oynatıldığında Atmos içeriği için özel ayarlarla, başınızın üzerinde de dahil olmak üzere kabin içinde hareket eden ses hissi vaat ediyor. Genellikle, Atmos’u sinema içeriğiyle ilişkilendiririz, ancak artan miktarda müzik var – ister yeni çıkanlar, ister yeniden yönetilen eski parçalar – şimdi sistemi de kullanıyor.

Elbette bu içerik olmadan, etki tamamen aynı olmayacak. Yine de, Lucid’in dahil olduğu konuşmacıların sayısı göz önüne alındığında, yine de oldukça etkileyici bir deneyim olacaktır.

Otomobil üreticisi, hoparlörleri sadece eğlence için kullanmayacak. Konumsal ses iletme yeteneği ile Air’in güvenlik sistemleri, reaksiyonları iyileştirmek amacıyla yön farkındalığını da kullanacaktır.

Lucid Motors Air EV, Dolby Atmos kabini alıyor

Örneğin, emniyet kemeri uyarıları, rahatsız edici tokanın yönünden geliyormuş gibi ses çıkaracak şekilde iletilecektir. Kör nokta algılama uyarıları, yaklaşmakta olan bir aracın yönünden gelebilir. Lucid, teknolojiyi dönüş sinyalleri kadar basit şeyler için kullanacak, diyor ki, böylece onların tıklamaları, ışığın gerçekten yanıp söndüğü taraftan geliyormuş gibi duyulacak.

Lucid Motors’u pazarlamak için uzun bir yol oldu ve Air henüz tam olarak orada değil. Geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana çevrimiçi rezervasyonlar açıktı ve otomobil üreticisi , konsol oyunlarından daha aşina olan teknolojiye sahip kaygan bir yapılandırıcı oluşturarak, sahiplerinin tercih ettikleri Air’i tasarlamalarına olanak tanıdı. En havalı özelliklere sahip en eski otomobillerin sınırlı sayıda çalıştırıldığı Air Dream Edition için fiyatlandırma 169.000 $ ‘dan başlıyor.

Lucid Motors Air EV, Dolby Atmos kabini alıyor

Yine de, daha uygun fiyatlı modeller olacak. Gerçekten de, en ucuz Air, herhangi bir vergi indirimi veya teşvikten önce 77.400 $ ‘dan başlayacak . Tek sorun, 2022’ye kadar beklemeniz gerekecek. Bunun aksine, 2021 Air Dream Edition’ın bu yılın sonlarında teslimatlara başlaması bekleniyor.

Bunun ötesinde, bu arada Lucid zaten ikinci aracı üzerinde çalışıyor. Bu, kod adı “Yerçekimi Projesi” olan tamamen elektrikli bir SUV olacak, ancak 2023’e kadar üretime başlaması beklenmiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *