«
TRUMP

San Francisco polisi, geçtiğimiz günlerde yapılan eylemlerden sonra Donald Trump’ın hesabını askıya alan Twitter binasında gerçekleşecek bir eylem için hazırlanıyor. Salgın nedeniyle her ne kadar firmanın çalışanlarının çoğunluğu evden çalışsa ve Trump tarafından eylemlerin sonlandırılması çağrısı gelse de, Twitter cephesinde gergin bir bekleyiş sürüyor.

.

Trump Yanlıları Twitter Binasına Yöneldi!

.

Twitter, Trump Protestolarının Yeni Hedefi Oldu

.

Techcrunch’ın haberine göre söz konusu protestonun, eski Amerikan başkanının 88 milyonun üzerinde takipçisi olan hesabının topluluk kurallarını göz ardı ettiği için askıya almasına tepki olarak gerçekleşmesi bekleniyor.  6 Ocak tarihinde başlayan ve Kasım ayında gerçekleşen seçim sonuçlarını kabul etmeyen Trump yandaşlarının kongre binasını basmasıyla devam eden eylemlerde 4 kişi yaşamını yitirmişti.

.

Trump Yanlıları Twitter Binasına Yöneldi!

.

San Francisco Polis Departmanı, Twitter’ın genel merkezinin bulunduğu Market Street’in 1300 bloğunda olabilecek eylem için şirket yöneticileriyle irtibat haline geçmiş durumda. Polis departmanının sözcüsü yayınladığı bir e-postada, herhangi bir gösteriye ve şehir genelinde servis çağrılarına yanıt vermek için yeterli güce sahip olacaklarını belirtti. Açıklamada “San Francisco Polis Departmanı, halkın ifade özgürlüğünün İlk Değişiklik ifadelerini kullanma hakkını kolaylaştırmaya kararlıdır. İlk Değişiklik haklarını kullanan herkesin düşünceli, saygılı ve başkalarının güvenliği konusunda dikkatli olmasını rica ediyoruz. ” açıklamasında bulundu.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *