«
SinoVac

Ülkemizde Çin aşısı olarak da bilinen SinoVac aşısı ile ilgili yeni haberler çıktı. Milyonlarca doz aldığımız aşının Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından ne kadar etkili olduğu yüzdelik olarak açıklandı. Açıklanan bu oran önceki orana kıyasla çok daha düşük.

.

Türkiye’de Yapılacak SinoVac Aşısının Başarı Oranı Belirlendi!

.

Sinovac Covid-19 Aşısının Etkisi Brezilya’da Yüzde 78 Olarak Açıklandı

.

Euronews’in haberine göre, Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Çinli SinoVac tarafından üretilen aşının etkisini yüzde 78 olarak açıkladı. 12 binden fazla sağlık çalışanının katılmış olduğu araştırmada 218 vakanın 160’ına plasebo verildi. Geri kalanına ise gerçek aşı uygulandı. Ayrıca araştırmacılar, yapılan aşılamadan sonra ciddi bir yan etkiye rastlamadıklarını açıkladı.

.

Türkiye’de Yapılacak SinoVac Aşısının Başarı Oranı Belirlendi!

.

Türkiye’nin SinoVac’tan aldığı Covid-19 aşısının yüzde 91.25 olduğu açıklandı. Bilim Kurulu Toplantısı’nda açıklama yapan Prof. Dr. Serhat Ünal, CoronaVac isimli aşının, toplam aşı etkisinin yüzde 91.25 hesaplandığını söyledi. Ünal, Çinli SinoVac firması tarafından üretilen CoronaVac adlı inaktif virüs aşısının faz 3 çalışmalarının 14 Eylül‘de Türkiye’de başlatıldığını da belirtti.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *