«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter, Fotoğrafların Kullanıcıların Zaman Tünelinde Nasıl Göründüğüne Yeni Bir Güncelleme Ekliyor ve Diğer Değişiklikler Hakkında Topluluğuna Danışıyor

Twitter, Fotoğrafların Kullanıcıların Zaman Tünelinde Nasıl Göründüğüne Yeni Bir Güncelleme Ekliyor ve Diğer Değişiklikler Hakkında Topluluğuna Danışıyor

twitter-logo-phone-9811[1]

Twitter, zaman çizelgesi arayüzündeki fotoğraflar için uçtan uca bir düzen geliştirmek için çok çalışıyor. Diğer yandan platform, kullanıcılarına Konular özelliğinde iyileştirmeler yapılacağına dair güvence verdi.

Twitter ve geliştiricileri, kısa form mesaj paylaşım platformu için yeni bir özellik veya diğerini geliştirerek genellikle çok çalışıyorlar. Twitter’ın mikroblog duyarlılıkları ve biriktirdiği devasa topluluk, onu birçok potansiyel değişikliğe açık hale getiriyor. Geliştiriciler, ileti dizili yanıtlar, özel DM’ler, gruplar, yer imleri, Twitter Blue adlı eksiksiz bir premium hizmet ve çok daha fazlasını ekledi. Buraya gelmek oldukça uzun bir yoldu, ancak şu anda Twitter, emekleme döneminde olduğu basit tweet gönderme forumunun aksine, tam teşekküllü bir sosyal medya biçimi olarak duruyor.

Twitter’ın geliştirme sürecinin önemli bir parçası, topluluktan ne kadar geri bildirim aldıklarıdır. Bunun bir örneği, platformun feshedilmiş ileti dizili yanıtlar özelliğinde bulunabilir. Geliştiriciler, toplulukla yaklaşık bir yıl beta testi geçirdi. Yeni yanıt arayüzü aylarca ince ayar yapıldı, ancak Twitter’ın sonunda tüm sistemi bütünüyle elden çıkarması için topluluk okumayı zorlaştırdığını belirtti. Buna göre, Twitter ana zaman çizelgesi için en son özelliklerini duyurmaya karar verdiğinde, topluluktan tartılması istendi.


Her şeyden önce, Twitter uçtan uca fotoğraflar ekliyor. Bu küçük güncelleme, sosyal medya araştırmacısı ve seri sızıntı yapan Jane Manchun Wong tarafından halka sızdırıldı ve esasen anlamı, resimlerin ekranınızdaki yatay alanı da kaplamasıdır. Artık yuvarlatılmış köşeler yok, bir resmin tamamı görülebilir. İlginç bir şekilde, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Wong’un sızıntılarına cevap vererek, yeni güncellemeyi daha iyi olarak nitelendirdi.

Öte yandan Twitter’ın ürün sorumlusu Kavyon Beykpour topluluğa tweet düzenleme yeteneği hakkında ne düşündüğünü sordu. Yanıt çok olumlu olsa da, bu yıllardır yaygara koparan bir özelliktir, Twitter Blue abonelik özelliği tarafından ödeme duvarına çevrilebilir.

En sonunda,topluluğa tweet attı ve kişinin kendi zaman çizelgesinde görünen konu sayısı hakkındaki görüşlerini sordu. Tweette, geri bildirim isterken Twitter, zaman çizelgesini kullanıcıların daha fazla sevdiği şeyleri içerecek şekilde düzenlerken görünen konu önerilerinin sayısını azaltma sözü verdi. Buna verilen yanıt da çoğunlukla olumluydu, bazı kişiler trollce bu yeni güncellemenin “ödeme duvarlı” olup olmayacağını belirttiler.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *