Vertu’nun sonunda bıraktığını düşündüğünüz her seferinde, şirket bir başka üstün duyuru ile ortaya çıkmayı başarıyor . Ancak bu sefer, yavaş ekonomik iyileşme ve küresel yarı iletken kıtlığı tüketici davranışını yeniden şekillendirirken bunu yapar.

.

Vertu'nun Ayxta Fold 5G katlanabilir ilk lüks telefonu

.

Vertu’nun yeni lüks telefonu , şirketin tipik tasarım değişiklikleri ve işletim sistemi değişiklikleri ile birlikte, çoğu tüketicinin kaçmasına neden olacak bir fiyata katlanabilir çeşitliliktedir. Esasen, pazara giren ilk katlanabilir telefonun halefi olan bir Royole FlexPai 2 ve ayrıca yazılımın donanımla nasıl bütünleştiği açısından orijinaline göre bir gelişme. Ancak Vertu’nun dünyasında, pahalı işçilik veya egzotik malzemeler açısından şaşırtıcı derecede az olan lüks bir telefon olan Ayxta Fold 5G.

.

.

Ekran, Samsung Galaxy Z Fold 2 veya Huawei Mate X2’de bulacağınızdan biraz daha düşük olan mütevazı bir 7,8 inç, 1920 x1440 OLED paneldir. Dahili bileşenler, 8 GB RAM ve 256 GB depolama ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 865 Mobil Platform ile kesinlikle orta düzeydedir. Kamera modülü, 64 megapiksellik bir ana atıcı, 32 megapiksel selfie kamerası, 16 megapiksel ultra geniş ve 3x optik yakınlaştırmalı 8 megapiksel sensör içerir.

.

Tüm bu bileşenlere güç sağlamak, tıpkı orijinal Royole FlexPai 2 gibi bir 4.450 mAh bataryadır. Bu noktada, muhtemelen Vertu’nun bu telefonu basit bir yeniden markalaştırmadan daha fazlası yapmak için tam olarak ne yaptığını merak ediyorsunuzdur. Cevap oldukça basit – arka kapağa dana derisi ekledi ve kendi Android kaplamasını kurdu.

.

Bu telefonla hiç ilgilenirseniz, fiyat göze batan bir 7.100 $ ‘dır, bu aslında normal fiyat olan 15.500 $’ dan indirimli. Ancak, spor arabanızın bagajına bir madencilik teçhizatı entegre etmeyi karşılayabilen bu kripto meraklısı gibiyseniz, bu telefon aslında satın alabileceğiniz en iyi moda ifadesi olabilir. Yani, bunu Çin’den ithal edebiliyorsanız, çünkü uluslararası mevcudiyetle ilgili bir açıklama yok.

.