«
download

Geçen Eylül ayında, Vietnam’ın VinSmart’ı , ekran altı kameralı kendi akıllı telefonunu duyurduğunda ZTE’nin gök gürültüsünü çalmaya çalıştı . Şimdi, Vsmart Aris Pro olarak piyasaya sürülen telefon, ana şirket Vingroup olarak halefi olmayacak, VinSmart’ın akıllı telefon ve TV bölümünü kapatacağını ve bunun yerine elektrikli araçlara odaklanacağını duyurdu.

Vingroup, Elektrikli Araçlara Odaklanıyor

 

VinSmart’ın akıllı telefon pazarında oldukça yeni bir oyuncu olduğu düşünüldüğünde duyuru büyük bir sürpriz oldu. Haziran 2018’de kuruldu ve Aralık 2020’de akıllı telefonlarını Avrupa, Hindistan ve ABD dahil diğer bölgelere göndermeye başlayacağını duyurdu.

Bloomberg raporları, o resmi açıklama Pazar günü şirket tarafından yayımlanan VinSmart kapatılması VinFast, onun carmaking bölünme geliştirilmesi için “bütün kaynaklarını harekete” olduğunu söyledi. “VinFast’i elektrikli ve akıllı araçlarda dünyanın önde gelen firmalarından biri yapma hedefine doğru stratejik bir adım” olduğunu da sözlerine ekledi.

Üretici, satılan cihazların garantisini koruyacağını ve kullanımda oldukları sürece akıllı telefon ve akıllı TV sahiplerine satış sonrası hizmetler sunmaya devam edeceğini belirtti. Yazılım departmanının mevcut cihazlar için güncellemeleri yayınlamaya devam edeceğini ekledi.

Vinsmart şimdi araçlar için akıllı çözümler üretmeye ve Vingroup’un 2017 yılında kurulan otomobil şirketi VinFast için bilgi-eğlence geliştirmeye dönecek. Ayrıca IoT cihazları, akıllı evler ve akıllı şehirler üzerine araştırmalarına devam edeceği bildirildi.

BMW lisanslı motorlarla çalışan otomobiller sunan VinFast, 60 milyar dolara varan bir değerleme ile Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenmeyi planlıyor . Ayrıca 2 milyar $ ‘lık artış sağlaması beklenen bir halka arzı da düşünüyor.

Önümüzdeki yıldan itibaren elektrikli SUV’larını Kuzey Amerika ve Avrupa’da bir pil kiralama programı ile satmayı planlıyor. Arabalar daha ucuz olacak çünkü akü bedeli toplam fiyata dahil edilmeyecek. Bununla birlikte, alıcılar muhtemelen bir arabayı aylık ortalama yakıt doldurma maliyetine eşit olduğu söylenen aylık bir ücret ödeyecekler. Pil, ömrünün% 70’ine ulaştıktan sonra değiştirilecektir.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *