«
WHATSAPP

WhatsApp gizlilik sözleşmesi için bugün resmi açıklamada bulundu. Mesajlaşma servisinin güncellemenin geri çekilmeyeceğini söylemesinin ardından devlet harekete geçti. BTK, Bakanlık, KVKK ve Rekabet Kurumu‘nun bu hafta WhatsApp hakkında toplantı yapılacağı belirtildi.

.

#WhatsAppSilmiyoruz Sosyal Medyada Gündem Haline Geldi!

.

Bu gelişmelerin ardından WhatsApp, Twitter gündemine oturdu. Konuyla ilgili ”#WhatsAppSilmiyoruz” hashtagi ile binlerce kişi paylaşım yaptı.

.

WhatsApp’ın Son Gelişmelerine Devlet Sessiz Kalmadı 

.

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi kararı, gündemden düşmüyor. Mesajlaşma servisi, bugün yaptığı açıklamada; insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemediğini söyledi. Ayrıca Facebook da dahil olmak üzere WhatsApp mesajlarına hiçbir üçüncü şahısın ulaşamadığı da söylendi.

.

Bu açıklama, sözleşmedeki güncellemenin geri çekilmeyeceğini netleştirirken, WhatsApp gizlilik sözleşmesi değişikliği için devlet de karşılık verdi. Devletin ilgili kurumlarının bir araya geleceği ve konuya dair ortak açıklama yapacakları söylendi.

.

#WhatsAppSilmiyoruz Sosyal Medyada Gündem Haline Geldi!

.

Ayrıca yetkililer “Facebook ya geri adım atacak ya da biz engelleyeceğiz. Şu ana kadar onaylayanlarda da geri adım atılacak. Vatandaşa önerimiz acele etmeyin. Bir şey onaylamayın. Biz hafta arasında ortak açıklama yapacağız.” diye açıklamada bulundu.

.

WhatsApp Twitter gündeminde: İşte paylaşımlar

.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ve konu hakkındaki gelişmeler Twitter’da olayı gündeme taşıdı. Bazı kişiler WhatsApp’ın güncellemeyi geri çektiğini düşünüp paylaşım yaparken bazıları da konu hakkındaki kararsızlığı hakkında paylaşım yaptı.

.

Kullanıcıların WhatsApp hakkında yaptığı paylaşımlardan bazıları:

.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *