«
XIAOMI

Önceki günlerde ortaya atılan iddialardan sonra Xiaomi kendi elektrikli otomobil projesini yürüttüğü haberleriyle ilgili açıklamada bulundu. Firma tarafından yapılan açıklamada şu anda onaylanmış bir araba projesinin Xiaomi’nin gündeminde olmadığı belirtildi.

.

Xiaomi’den Elektrikli Otomobil Hakkında Açıklama Geldi!

.

Xiaomi Elektrikli Otomobil İşine Girmeyecek

.

Xiaomi’nin araba üreteceği ve projenin başında da şirketin kurucusu Lei Jun’un olacağı iddialar arasındaydı. Ancak Çinli teknoloji devi, söylentilere ithafen ‘Elektrikli Araç Sektörüne Girişle İlgili Raporların Netleştirilmesi’ başlıklı bir açıklama paylaştı. Açıklamada şirketin elektrikli araç piyasasına gireceği haberleriyle ilgili henüz resmi olarak bir projenin olmadığı ve gelecekte böyle bir şeyin olup olmayacağıyla ilgili gelişmeleri herkesin bekleyerek görmek zorunda kalacağı belirtildi.

.

Xiaomi’den Elektrikli Otomobil Hakkında Açıklama Geldi!

.

Firmanın kendi elektrikli arabasını üreteceği iddiaları ilk kez 2014 yılında ortaya atıldı. Öte yandan bu ayın başında da şirketin projeyi geliştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Şirketin yaptığı açıklamaya rağmen kapıyı tamamen kapatmaması da şimdilik yerleşik bir proje olmadığı ve geliştirme ya da planlama aşamasında olabileceği gerçeğini gösteriyor.

.

Son zamanlarda aralarında Ali, Badiu gibi Çin firmaları ve Apple gibi teknoloji dünyasının öncü firmalarının özellikle elektrikli araç pazarına girmek üzere projeler geliştirdiği görülüyor. Bu projeleri kesin olarak bilmek henüz imkansız. Tam anlamıyla bir projenin kesinleşip paylaşılması için uzun süre beklemek gerekiyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *