«
steve-ca-together

Cristiano Amon, Qualcomm’un başkanı ve yüzü olduğu için mobil endüstrisinde popüler bir isimdir . Ancak, şirketteki en üst düzey yönetici değil. Bu pozisyon CEO olan Steve Mollenkopf’a aittir.

Bugün Qualcomm , mevcut CEO’nun emekli olacağını ve yerine Cristiano Amon’un geleceğini duyurdu . Bay Mollenkopf, 2014’ten beri CEO olarak görev yapıyor ve 26 yıldır Qualcomm’da çalışıyor.

Bay Amon, Bay Mollenkopf’un emekliye ayrılma kararını açıklamasının ardından oybirliğiyle Yönetim Kurulu tarafından bir sonraki CEO olarak seçildi. Ataması 30 Haziran 2021’de yürürlüğe girecek ve eski CEO Qualcomm’da stratejik danışman olarak kalacak.

Steve Mollenkopf’un başarıları arasında Qualcomm’u mobil yonga seti tedarik zincirinin zirvesine taşımak ve yarı iletken endüstrisinde küresel bir lider olmak yer alıyor. CEO olarak saltanatı sırasında, Qualcomm’un yonga setleri çeşitli üreticilerin milyonlarca telefonuna güç verdiği için akıllı telefonların benimsenmesine de yardımcı oldu. Şirket yöneticisi ayrıca Qualcomm’un portföyünün IoT, RF Ön Uç ve Otomotiv çiplerini içerecek şekilde genişletilmesine yardımcı oldu.

Qualcomm 1985 yılında kuruldu ve hükümet ve araştırma ürünleri için bir yüklenici olarak başladı. 90’lı yıllarda işini yeniden yapılandırdı ve patent ve yonga seti işlerine odaklanmaya karar verdi. 1986 yılında 8 çalışanı olan ve 6300 çalışanı olan şirket 2000 yılına kadar büyüdü.

Qualcomm , 2016 yılında NXP Semiconductors’ı satın almaya çalıştı ve bu sürerken Broadcom, Qualcomm’u zorla almaya çalıştı ancak Başkan Trump’ın bir idari emri bunu engelledi . Qualcomm’un kendisi satın almayı reddetti. Qualcomm ayrıca Çin-ABD ticaret savaşı nedeniyle NXP edinme hedefinden vazgeçmek zorunda kaldı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *