«
  1. Anasayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Age of Empires 2 Hala Steam’de Tahtını Koruyabiliyor

Age of Empires 2 Hala Steam’de Tahtını Koruyabiliyor

age of empires 2

Çıkışının üzerinden 21 yıl geçen Age of Empires 2, oyun dünyasının en iyi strateji oyunlarından bir tanesi olarak anılıyor. Çıktığı dönemde adeta devrim niteliğinde olan oyunun hala büyük bir oyuncu kitlesi mevcut.

.

Microsoft’un 1999 yılında piyasaya sürdüğü strateji oyunu AOE 2, Steam‘de hala ortalama 50.000’den fazla anlık oyuncuya sahip.

.

age of empires 2

.

Age of Empires 2 anlık oyuncu sayısı ile ilk 150’de

.

AOE 2, çıktığı dönemden beri en iyi zamanlarını yaşıyor olabilir. Zira son birkaç aydır ortalama 50.000 civarı anlık oyuncusu var. AOE 2, en büyük rakibi Heroes 2‘den de fazla anlık oyuncu sayısına sahip. Serinin ikinci oyunu kendi içinde Definitive Edition ve HD Edition olarak ikiye ayrılıyor. İkisi farklı olarak mağazada yer alsa da içerik olarak aynı oyunu barındırıyorlar.

.

age of empires 2

.

AOE 2 Definitive Edition ve HD Edition sürümlerinin toplam anlık oyuncu sayısı 59.955’e kadar ulaştı. Bu rakam ikinci oyunu Steam’in en çok oyuncuya sahip 150 oyunundan biri yapıyor. Bir üniversite öğrencisinin yaşındaki oyunun 2020 yılında bu rakama ulaşabilmesi gerçekten büyük bir başarı.

.

Definitive Edition ile 4K grafiklerle tanışan oyun hala ileriye dönük olarak geliştiriliyor. Sanıyoruz ki bu oyuna başlamak için hiçbir zaman geç olmayacak. Efsaneyi siz nasıl bilirdiniz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Twitter ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *