• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
GEFORCE

Bilgisayarınızın genel performansını artırmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri bellek alt sistemini yükseltmektir. Çoğu durumda, eski belleğinizi kaldırmanız ve daha hızlı ve / veya daha fazla kapasite sunan yeni bir kit takmanız beş dakikadan daha kısa sürebilir. Öyleyse, bunun daha eski bir sistemi canlandırırken göz önünde bulundurulması gereken ilk yükseltmeler arasında olması şaşırtıcı değil. Rus modder VIK-on’un en son video serisinde başardığı şey, temel bellek yükseltmesinin ötesinde birçok düzeydir.

.

Modder, GeForce RTX 3070'de belleği 16 GB'a çıkarır

.

Donanım ayarlayıcı, Palit markalı bir GeForce RTX 3070 aldı, 1 GB GDDR6 bellek modüllerini (K4Z803256C-HC14) çıkardı ve bunları 2 GB GDDR6 modelleriyle (K4ZAF3258M-HC14) değiştirerek kartın belleğini 16 GB’a etkili bir şekilde ikiye katladı.

.

.

Bu yeterince zor değilse, VIK-on’un, kartın artık iki kat daha fazla belleğe sahip olduğunu fark etmesini sağlamak için bazı direnç ayarlarını da değiştirmesi gerekiyordu.

.

Ne yazık ki sorunlar hala devam etti. Mod bir GeForce RTX 2070 üzerinde yapıldığında olana benzer şekilde , kart yoğun bir iş yükü çalıştırdıktan sonra çöküyordu. YouTuber’ın abonelerinin potansiyel bir çözümle bağlandığı yer burasıdır.

.

.

Görünüşe göre, kartın frekansını kilitlemek için EVGA Precision X1 ayarlama yazılımını kullanmak sorunu çözdü ve modcunun 3DMark Time Spy ve Unigine Superposition – 8K Optimized’da kıyaslama çalışmalarını tamamlamasına izin verdi. Bu testlerden elde edilen sonuçlar, beklediğinizle aynı doğrultudadır ve yükseltmenin gerçekten başarılı olduğunu kanıtlar.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: