Apple ve Google, Çin ile İş Birliği Mi Yapıyor? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple ve Google, Çin ile İş Birliği Mi Yapıyor?

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple ve Google, Çin ile İş Birliği Mi Yapıyor?

ABD’de işler yine karışıyor. Bunun sebebi ise ABD’li Başsavcı William Barr‘ın, bazı teknoloji şirketlerinin Çin ile iş birliği yaptığını söylüyor olması. Konu hakkında eleştirilerde bulunan Barr, Apple, Google, Microsoft ve Yahoo gibi dev şirketlerin Çin’in piyonu olduğunu iddia ediyor. ABD’li şirketler Çin ile iş birliği yapıyor olabilir mi?

Çin

ABD’li şirketler Çin ile iş birliği yapıyor olabiir mi?

.

Reuters’ın haberine göre, ABD Başsavcısı William Barr, ABD merkezli teknoloji şirketlerini Çin ve Çin Komünist Partisi ile iş birliği yapmaya ”çok istekli” olmakla suçluyor.

.

William Barr, Perşembe günü Walt Disney’in de aralarında yer aldığı pek çok ABD’li şirketin yanı sıra AppleGoogle ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerini, Çin ile yaptıkları şirket faaliyetlerini hedef aldı.

Apple ve Google, Çin ile İş Birliği Mi Yapıyor?

Eleştirilerini bu dev şirketlere yönelten başsavcı, Çin’in planlarının çok daha ileriyi hedeflediğini ve bu nedenle ABD’li şirketlerin daha dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Özellikle Apple’ı eleştirilen Barr, ‘Apple özel stratejiler geliştirmeseydi iPhone, Çin pazarında satılmazdı.’diyerek bir iddia ileri sürdü.

.

Bunların yanında Barr, ABD’li teknoloji şirketlerinin Çin karşısında tek yürek olmalarını ve birlikte hareket etmeleri önerisinde bulunuyor. Sizce başsavcının da dediği gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

.Apple ve Google, Çin ile İş Birliği Mi Yapıyor?

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: