Teknoloji Haberleri

Apple’dan iPhone 12 İle Yıllar Sonra Gelen Bir İlk

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 çıkış tarihi konusunda oldukça dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Eğer bu iddia gerçeği yansıtıyor ise, Apple’ın yıllardır yapmakta olduğu etkinliğini değiştirmek zorunda kalması ile karşı karşıya olunacak.

.

iPhone 12 Çıkış Tarihi Yıllar Sonra Değişebilir

.

Cowen isimli bir yatırım bankası tarafından iddia edilen yeni bilgilere göre, Corona virüsün üretim tarafındaki etkisi sebebi ile Apple, bu yıl yeni iPhone modellerini iki ay ertelemek zorunda kalacak. Bu da yeni iPhone modellerinin Kasım 2020 tarihinde tanıtılacağı anlamına geliyor. Hatırlatmak gerekirse Apple, uzun bir süredir yeni nesil iPhone modellerini, söz konusu yılın eylül ayında tanıtmayı tercih etmesi ile biliniyordu. Ancak 2020 yılı Apple’ın uzun yıllardır sürdürdüğü takvimini maalesef  değiştirmek zorunda kalacağı bir yıl olacak gibi görünüyor.

.

iphone 12

.

Aslında söz konusu bu gecikme ile ilgili iddialar, daha önce de gündeme gelmişti. Ancak en fazla 1 ay olacak bir gecikmenin yaşanabileceği ve iPhone 12 çıkış tarihi olarak Ekim 2020’nin belirleneceği ifade ediliyordu. Şimdi ise gecikmenin iki aya kadar uzayabileceği gündeme getirilmiş oldu.

.

Bununla birlike üretim miktarları konusunda da yeni iddialar ortaya atıldı. Apple’ın 2020’nin ikinci çeyreği itibariyle 35 milyon iPhone üretimi gerçekleştireceği belirtiliyor. Bu da 2019 yılının aynı dönemine göre yeni iPhone hazırlıklarının yüzde 13 gerilediği anlamına geliyor. Anlaşılan o ki pandemi, Apple’ın üretim sürecini ciddi anlamda etkilemiş.

.

iphone 12

.

Son olarak da hatırlatmak gerekirse Apple’ın bu yıl dört farklı iPhone modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği ve bu modellerin 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Max, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max olarak sıralanmasının beklendiği tahmin ediliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: