Teknoloji Haberleri

Artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek dünyayı telefonunuzla kopyalayıp yapıştırın

Son olarak, AR için sadece alışveriş değil pratik bir kullanım

VC parasıyla yanmak ve halkı ne kadar korkutucu derecede büyük imparator penguenleri hakkında eğitmek dışında , artırılmış gerçeklik aslında ne işe yarıyor? İşte bir cevap: gerçek hayat kopyala ve yapıştır.

Geliştirici Cyril Diagne’nin bu harika demosunun gösterdiği gibi, AR gerçek dünyadan görselleri hızlı bir şekilde almak ve dijital belgelere yapıştırmak için mükemmel bir araç olabilir. Telefonunuzu kopyalamak istediğiniz yere doğrultup masaüstünüze sürüklemeniz yeterlidir. Görüntüleri kendinize e-postayla göndermek veya Photoshop’ta nesneleri kesmek için uğraşmak yok. Unutun: evcil hayvanınızın aptal yüzünü içeren ödev / ruh hali / aptal meme zaten yapılır.

Cyril Diagne@cyrildiagne

4/10 – Cut & paste your surroundings to Photoshop

Code: https://github.com/cyrildiagne/ar-cutpaste 

Book: @HOLOmagazine
Garment: SS17 by @thekarentopacio
Type: Sainte Colombe by @MinetYoann @ProductionType
Technical Insights: ↓

Embedded video

Bu sadece şu anda bir araştırma prototipi, ancak Diagne’nin videosuna verilen yanıtlara bakılırsa , birkaç şirket zaten benzer yazılımlar üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Yakın gelecekte cep telefonunuzda böyle araçlar görmeyi bekleyebilirsiniz.

Kesinlikle çok pratik kullanımı var gibi görünen diğer AR uygulamasına güzel bir ek olacaktır: yüzünüze ve / veya evinize yapıştırılan kıyafetlerin, mobilyaların ve makyajın nasıl göründüğünü görmek. Ve her zamanki AR paradigmasını düzgün bir şekilde tersine çevirir. Dijital görüntüleri fiziksel dünyaya yansıtmak yerine, fiziği dijitale getirir.

Diagne’nin Twitter’daki bir başlıkta açıkladığı gibi , AR Cut & Paste demosunda birkaç hareketli parça var. Bir bileşen ön plan nesnesini makine öğrenimi ile arka plandan ayırırken, bir diğeri telefonunuzun bilgisayar ekranınızı nereye gösterdiğini algılar. Diagne, bir nesnenin kopyalanmasının yaklaşık 2,5 saniye ve yapıştırılmasının dört saniye sürdüğünü ancak bunun kolayca hızlandırılabileceğini söylüyor. Aslında, kodunu kendileri geliştirmek istiyor gibi hisseden herkes için GitHub’a bile koydu .

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: