«
TRUMP

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump‘ın açıklamaları üzerine ABD Kongre Binasının Trump destekçileri tarafından basılması ve devamındaki olaylar, uzun zaman gündemden düşmeyecek gibi duruyor. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar sonrası Twitter tarafından hesabına erişim engeli getirilmesine sinirlenen Trump, POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Açıklamalara göre Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu oluşturmayı planlıyor.

.

Donald Trump Sosyal Medya Platformu Kuracak

.

Potus hesabından yayınlanan gönderiler, birkaç dakika sonra Twitter tarafından kaldırıldı.

.

Kısıtlamalardan Sıkılan Donald Trump, Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuracak

.

Donald Trump, kişisel Twitter hesabı askıya alındıktan saatler sonra @POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Trump yasakla ilgili, “Bunun olacağını uzun zamandır hissediyordum.” ifadesini kullandı. İfadelerinde “Çeşitli sitelerle görüşüyoruz ve yakın zamanda büyük bir duyuru yapacağız. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. Sessiz olmayacağız!” şeklinde çağrıda bulundu.

.

Twitter’ı özgür bir platform olmamakla suçlayan Donald Trump, şirketin radikal sol gündemi desteklediğini ifade etti ve bizi izlemeye devam edin sözleri ile açıklamasına bitirdi. Birçok sosyal medya platformundan yasaklanan Donald Trump, kendisine göre sosyal medya platformu kurma konusunda haklı. Ancak büyük teknoloji şirketleri kongre binasının basılmasının ardından Trump’ın, destekçilerini daha fazla şiddete teşvik edeceğini düşündüler.

.

Donald Trump Sosyal Medya Platformu Kuracak

.

Twitter’daki Tartışmalardan Başka Neler Oldu?

.

Donald Trump’ın ortak olmayı planladığı diğer siteler, yaptığı açıklamada yoktu. Ancak Trump yanlısı sosyal medya uygulaması Parler, kısa süre içerisinde bazı problemler ile karşılaştı. Aynı gün Google, Trump yanlısı kullanıcıların Parler üzerinden şiddet çağrısı yaptığı gerekçesi ile uygulamayı Play Store’dan çekti. Google yaptığı açıklamada, “Devam eden ve acil olan bu kamu güvenliği tehdidinin ışığında, bu sorunları çözene kadar uygulamayı askıya alıyoruz” dedi.

.

Tüm bu sosyal medya platformlarına ek olarak Donald Trump yanlısı bir Discord sunucusu olan TheDonald.win, dün akşam bir Discord operatörü tarafından kapatıldı. Discord yaptığı açıklamada, “Discord’un her türlü nefret ve şiddete karşı kullanılmasına karşıyız.” diye belirtti.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *