«
YOUTUBE

Sosyal medya platformlarından alışveriş odaklı hamleler gittikçe artmaya başladı. YouTube üzerine yapılan çalışmalardan çok önce özellikle Instagram’da ayrıca bir sekme olarak karşımıza çıkan alışveriş özelliği yıllardır Google’ın arama sekmelerinde yer alıyor. Ancak şimdi Google Alışveriş özelliğini yeni bir platforma taşımak için çalışmalara başladı.

.

YouTube Videolarında ‘Alışveriş’ Özelliği!

.

Google Alışveriş Özelliğini YouTube Videolarında Test Etmeye Başlıyor

.

İnsanlar artık çok daha fazla internet alışverişi yapıyor. Bu yüzden uygulamalar yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Google da kullanıcılarının YouTube videolarından direkt alışveriş yapmasını sağlamak amaçlı yeni bir özelliği test ediyor. YouTube üzerinden binlerce takipçisi bulunan kanalların önerdiği ürünleri daha kolay satın almak için geliştirilen bu hizmet şu an test aşamasından geçiyor.

.

YouTube Videolarında ‘Alışveriş’ Özelliği!

.

Özellik geldiğinde video ekranının sol alt köşesinde bir alışveriş çantası simgesi yer alacak. Bu da içerik oluşturucuların videolarına belirli ürünleri ekleyebileceği anlamına geliyor. Ekranda yer alan bu alışveriş çantası simgesine tıkladığınızda YouTube öne çıkan öğelerin bir listesini görüntüleyecek.

.

Şu an için ABD’deki kullanıcılar için test edilen özellik, videoda yer alan ürünler hakkında bilgi almayı sağlamanın ötesinde, o ürün hakkındaki videoları izlemeyi ve satın alma gibi özellikleri de barındırıyor. Özellik aynı zamanda YouTube’un Android, iOS ve Web sürümlerinden ulaşılabilecek şekilde tasarlanacak.

.

Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere pek çok popüler platform alışveriş özelliğini bünyesine eklemek için geliştirmeler sunuyor. Bu nedenle Google’ın aynı şeyi YouTube platformuna taşıması çok da şaşırtıcı değil. Hatta ilgiyle karşılanacak gibi gözüküyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *