«
OKULLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’ndan sonra milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği “yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak” sorusunu yanıtladı.

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabinemizin bugünkü toplantısında bu değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde tekrar yaptık. Uzaktan eğitimin temeli olan internete sınırlı erişim durumunu göz önünde bulundurarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını tamamladık. Ancak vaka artışı yaşanması halinde yeniden ara verilebilecek.

.

Okulların Açılış Tarihi Belirlendi!

.

Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren il bazında öğretimin kademeli şekilde başlaması için çalışmalar sürdürülecek.” ifadelerini kullandı.

.

Koronavirüs Bilim Kurulu, öğretmenlerin aşılamasının tamamlanmasının ardından okulların 15 Mart’ta açılması yönünde tavsiye kararı almıştı. Dolayısıyla gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Bakanlar Kurulu ile yapacağı toplantıda alınacak kararlara çevrilmişti.

.

Okullar Kademeli Olarak Açılacak

.

Okulların Açılış Tarihi Belirlendi!

.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise 15 Şubat’ı hedef göstermişti. Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “‘Okulumu çok özledim’ diyen kuzularıma artık ‘çok haklısın’ demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun.” ifadelerine yer vermişti.

.

Bilim Kurulu’nun son toplantısında yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat’ın erken olduğu yönünde görüş birliğine vardığı paylaşılmıştı. Sürecin ilerleyişine göre yüz yüze eğitimin 15 Mart’ta başlaması görüşü ağırlık kazanmıştı. Kurul, öğretmenler aşılanmadan okulların açılmaması gerektiğini belirtmişti.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *