Firewatch Beyaz Perde Yolunda Son Hızla İlerliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Firewatch Beyaz Perde Yolunda Son Hızla İlerliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Firewatch

2016 yılında piyasaya çıkan ve eleştirmenlerce oldukça beğenilen video oyunu FirewatchSnoot Entertainment’ın  desteğiyle uzun metrajlı bir film haline getiriliyor. Yapım şirketi, Firewatch’ı beyaz perdeye taşımak için geliştirici stüdyo Campo Santo ile birlikte çalışacak.

.

Firewatch Filmi Beyaz Perde Yolunda İlerliyor!

.

2016’da piyasaya çıkmasının ardından son derece  beğenilen oyun ilk yılında bir milyon kopya satmayı başarmıştı. Geliştirici oyun stüdyosu Campo Santo’dan Sean Vanaman ve Jake Rodkin, Snoot Entertainment’den de Keith Calder ve Jess Wu Calder projenin başındaki isimler olacak. Konuyla ilgili The Hollywood Reporter’a konuşan Calder, Firewatch’ın müthiş bir başarıya sahip bir sanat eseri olduğundan bahsetti. Calder “ Sean ve Jake’in bu mükemmel video oyununu filme ya da TV şovuna dönüştürmemize izin vermelerinden dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Vanaman ise stüdyoyu överek, “ Jesse ve Keith video oyunlarında kusursuz zevke sahip çalışkan ve vizyonlu film yapımcılarıdır” diyerek aradaki pozitif havaya özellikle vurgu yaptı.

.

Firewatch

.

Söz konusu birliktelik Firewatch için ilk uyarlama girişimi değil. 2016 yılının sonlarına doğru God Universe  stüdyosunun bir uyarlama üzerinde çalışmış ancak söz konusu proje hep kağıt üstünde kalmış ve şirketin isim haklarının Lionsgate’e satılmasının ardından da tamamen rafa kalkmıştı. Geliştirici stüdyo Campo Santo ise daha sonra Snoot’la iletişime geçerek bu defa mevcut projeye öncülük etti. Aslında video oyunlarının beyaz perdeye uyarlanması pek başarılı olmayan bir konu. Ancak Firewatch’ın etkileyici atmosferi söz konusu yapımın başarı için bir şansı olduğunu bize sunuyor.

.

2018‘de oyunun geliştirici stüdyosu Campo Santo Valve tarafından satın alınmış ve bu firma altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmişti. Ayrıca film stüdyosunun diğer projelerini incelemek için bu siteyiziyaret edebilirsiniz.

.

Firewatch

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: