Fornite Dünyayı Kurtar, Mac Kullanıcıları İçin Gidiyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Fornite Dünyayı Kurtar, Mac Kullanıcıları İçin Gidiyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fornite Dünyayı Kurtar, Mac Kullanıcıları İçin Gidiyor!

Epic Games ve Apple arasında yaşanan kriz zaten mahkemeye taşınmıştı. Karşılıklı restleşmeler ve yaptırımlar ile ilerleyen süreçte en son gelişme Mac’lerde Fortnite Dünyayı Kurtar moduyla alakalı oldu. Fornite Dünyayı Kurtar, Mac kullanıcıları için 23 Eylül’den itibaren oynanamayacak.

.

Fornite Dünyayı Kurtar, Mac kullanıcıları tarafından oynanamayacak!

Epic Games, Apple arasında bir gerilim yaşanıyor. Güncellemeler noktasında sorunlar yaşandığı gerekçesiyle fişi çekilen Fortnite’ın oyun modu, 23 Eylül tarihinden itibaren macOS sistemlerinden kalkıyor.

Fornite-Dunyayi- Kurtar-mac- kullanicilari-00

Dünyayı Kurtar(Save the World) oyunun farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Battle Royale oyununda hem bina inşa ederken hem de zombilerle savaşmayı sağlayan bu oyun modu oyuncular tarafından ücret karşılığı oynanabiliyordu. İki dev arasında yaşanan kriz sonrası oyun yeni güncellemeleri almasa da macOS sistemlerinde oynanabiliyordu. Şimdi ise onun da önüne geçiliyor.

Epic Games’in durumu açıkladığı bir blog yazısında, söz konusu durum için Apple suçlanıyor. Yazıda Apple’ın oyunda yer alacak güncellemeleri engellediği ve bu sebeple oyunun oynanamaz hale geldiği aktarılıyor. Oyunu 17 Eylül 2019 ve 17 Eylül 2020 tarihleri arasında satın almış Mac sahiplerine geri ödeme yapılacak. Zira oyun bu ayın son haftası macOS tarafında tamamen kaldırılıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: