Horizon Zero Dawn’ın Steam Türkiye Fiyatına “Yok Artık” Dedirtecek Derecede Zam | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Horizon Zero Dawn’ın Steam Türkiye Fiyatına “Yok Artık” Dedirtecek Derecede Zam

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Horizon Zero Dawn’ın Steam Türkiye Fiyatına “Yok Artık” Dedirtecek Derecede Zam
Bilgisayar oyuncularının merakla beklediği ve ön siparişte rekor kıran Horizon Zero Dawn, çıkışına haftalar kala açıklanan Steam fiyatıyla hayranlarını üzdü. Oyunun fiyatı 3,5 katından fazlaya çıktı.

Horizon Zero Dawn, ilk olarak PlayStation oyunu olarak açıklanmıştı ama daha sonra değişen şirket politikasının sonucu olarak oyunun bilgisayarlara da geleceği açıklanmıştı.

Ön siparişe çıktığında açıklanan fiyatıyla yüzlerimizi güldüren oyun, güncellenen fiyatıyla bekleyenlerin moralleri bozdu. Oyunun Steam fiyatı 3,5 katından daha yüksek bir zam alarak 275 TL oldu. Fakat  zam Epic Store fiyatlarına yansımadı.

Horizon Zero Dawn’ın Steam Türkiye Fiyatına “Yok Artık” Dedirtecek Derecede Zam

İlk olarak Sony’nin PlayStation için duyurduğu oyun büyük ilgi gördü. Daha sonrasında bilgisayarlara da geleceği açıklanan oyunun ön sipariş fiyatı da 77 TL olmuştu. 7 Ağustos’ta gelmesi beklenen oyun Steam ve Epic Store üzerinden satılıyordu.

Oyunun Steam fiyatına %250’den fazla zam geldi ve Horizon Zero Dawn’ın fiyatı 77 liradan 275 liraya çıktı. Epic Store’a giden kullanıcılar ise oyunun 79 liradan listelenmeye devam ettiğini fark edecektir. Bu fiyat değişikliği iki platform arasındaki rekabetten kaynaklanıyor olabilir.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan fiyat artışı yalnızca Türkiye’ye özgü de değil. Diğer ülkelerde de oyunun mağaza fiyatlarında ciddi değişim söz konusu. Sony ya da Valve’ın yakın zamanda bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: