«
Large-44665-HyundaiMotorCompanyTeasesFirstImageofIONIQ5

Yaklaşan 2022 Hyundai Ioniq 5, son hafızalarda konseptten üretime kadar onu yapan en hızlı araç. İlk olarak 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görülen Hyundai 45 Concept olarak başladı . Ve Nisan 2020’de Hyundai, 45 Concept’i (ve Prophecy sedan’ı ) acil üretim için tahsis ediyordu .

Birkaç ay sonra, Güney Koreli otomobil üreticisi Ioniq’i bağımsız bir tamamen elektrikli marka olarak yeniden başlattı ve 45 Concept – daha sonra Ioniq 5 olarak yeniden adlandırıldı – liderlik yaptı. Şimdi, Hyundai bizi üretime hazır bir Ioniq 5 görüntüleriyle alay ediyor ve otomobil, konsepti beklemeye değer kılan tüm tasarım öğelerine sahip.

Hyundai, Ioniq 5 tamamen elektrikli crossover üretiminin teaser görüntülerini açıkladı

Hyundai Global Tasarım Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı SangYup Lee, “Ioniq 5, Hyundai’nin tasarım DNA’sını oluşturan simgeyi anımsatan yenilikçi tasarım yoluyla yepyeni bir müşteri deneyimi sunuyor” dedi. “Ioniq 5 ile başlayarak, özel BEV serisi markamız, tüm BEV tasarım deneyimlerinin ölçüleceği yeni bir standart oluşturarak insanlar ve arabaları arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlayacak.”

Tamamen yeni Hyundai Ioniq 5, Hyundai’nin tamamen elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış arkadan çekişli E-GMP platformunu kullanıyor .

Diğer EV’lerde olduğu gibi, E-GMP’de de ön ve arka akslar arasına düzgünce sıkıştırılmış bir pil takımı bulunur. Bununla birlikte, platform ağırlıktan tasarruf etmek için elektrik motorunu, şanzımanı ve inverteri tek ve daha küçük bir pakette birleştiriyor.

Hyundai, Ioniq 5 tamamen elektrikli crossover üretiminin teaser görüntülerini açıkladı

Yarasanın hemen dışında, Ioniq 5, 45 Concept’in daha keskin, köşeli ön tasarımından daha kısa ve bombeli kapaklı bir kapağa sahiptir. Konsept 45 derecelik açılara ve kesişen vücut hatlarına sahipken (dolayısıyla ’45’ adı), Ioniq 5 daha kıvrımlı çizgilere ve daha pürüzsüz bir profile sahip. Neyse ki, Ioniq 5, konsept versiyonun bu muhteşem 20 inç aero tekerleklerini miras aldı, ki bu hoş.

Hyundai, teaser görüntülerle birlikte Ioniq 5’in Araç Yükleme (V2L) teknolojisini vurgulayan bazı tanıtım videoları yayınladı. V2L, Ioniq 5’i, nerede olursanız olun, aletlerinizi veya ev aletlerinizi (110 / 220V) sıkma kapasitesine sahip tekerlekli bir güç kaynağına dönüştürür. Yukarıda gösterilen ilk üç video, Ioniq 5’in büyük bir fırını, yüksek kaliteli bir ses sistemini ve vahşi doğada bir koşu bandını çalıştırdığını gösteriyor.

Dördüncü video, Ioniq 5’in ultra hızlı şarj yeteneklerini vurgulamak için ‘5 Dakikalık Mücadeleyi’ gösteriyor. Videoda, Ioniq bir akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve aksiyon kamerası ile karşı karşıya. Amaç, her cihazı (araba dahil, evet) beş dakika boyunca şarj etmek ve önce hangisinin güç kaybettiğini görmektir.

Tamamen yeni 2022 Hyundai Ioniq 5 sanal dünya prömiyerini bu Şubat ayında yapacak ve onu gerçekten görmek için sabırsızlanıyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *