«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. İki farklı yaratıcı topluluk TikTok’ta bir araya geldi

İki farklı yaratıcı topluluk TikTok’ta bir araya geldi

1693482354_G__k__e__zg__l___merFaruk__zdemir

TikTok, kullanıcıların kendi efektlerini oluşturmalarına olanak tanıyan yeni özelliği Effect House’u kullanarak; yaratıcılığı ve iş birliğini teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattı. Kafa Kafaya isimli kampanyada, çeşitli konularda uzmanlaşmış içerik üreticileri ve Effect House tasarımcıları bir araya gelerek yeni efektler oluşturdu.

 

TikTok Kafa Kafaya kampanyası, içerik üreticilerinin ve efekt tasarımcılarının yenilikçi ve görsel açıdan çarpıcı TikTok efektleri tasarlamak için iş birliği yaptıkları 3 saatlik bir süreci kapsadı. Bu süreç, özel olarak belirlenen bir mekânda gerçekleştirildi ve süreci anlatan belgesel tarzında bir video hazırlandı. Videoda, TikTok içerik üreticileri ve Effect House tasarımcıları buluştu, beyin fırtınası yaptı ve efektleri oluşturma sürecini içeren iş birliği ve yaratım süreçleri yer aldı.

 

Effect House: Kullanıcılar kendi efektlerini tasarlayabilecek

Kampanya aracılığıyla tanıtılan Effect House özelliği, kullanıcıların kendi efektlerini oluşturmalarına olanak tanıyor. Yaklaşık bir yılı aşkın süredir Beta sürümünde olan Effect House’u aktifleştiren TikTok, kullanıcılarına yeteneklerini özgürce kullanabilmeleri için yeni alan açmayı hedefliyor.

 

TikTok Kafa Kafaya kampanyasında yer alan içerik üreticileri ve efekt tasarımcılarının eşleşmeleri şu şekilde oldu;

 

Makyaj & Güzellik Kategorisi:

Kendin Yap, El İşleri Kategorisi:

Müzik Kategorisi:

 

TikTok Kafa Kafaya kampanyasının yapımcılığını, bünyesine pek çok kreatif yeteneği barındıran Multi Creative Solutions üstleniyor. Kampanyanın yönetmen koltuğundaysa Ali Can Baytok yer alıyor. Farklı alanlarda uzmanlaşmış bireylerin bir araya gelerek nasıl yenilikçi TikTok efektleri yaratabileceğini göstermeyi amaçlayan TikTok; Kafa Kafaya kampanyasıyla çeşitlilik ve iş birliği ruhuyla TikTok topluluğuna ilham vermeye devam edecek.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *