Instagram Alışveriş Özelliği Açıldı! - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Spotify Podcast İçin Dinleyici Odaklı Yenilik Getirdi!

e
sv

Instagram Alışveriş Özelliği Açıldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzun bir süredir beklenen Instagram alışveriş özelliği bazı firmalar tarafından kullanılabiliyordu. Bugün ilk defa bir Türk Instagram kullanıcısı bu altyapı ile tanıştı. Firmalara hitap eden yeni sistem artık bireyler tarafından da kullanılabiliyor.

.

Alışveriş özelliğini kullanan ilk Türk kullanıcı Danla Bilic oldu. 5.7 milyon takipçisi olan ünlü fenomen, bu özelliğin kullanıldığında nasıl bir işleve sahip olduğunu da gösteren bir içerik paylaştı.

.

Instagram alışveriş özelliği nedir?

.

İlk önce firmaların kapısını çalan Instagram, bu sistemi sayesinde e-ticaret sitelerinin ürünlerini daha hızlı bir şekilde satmayı vaat etti. Keşfet kısmındaki Alışveriş sekmesine tıklayan kullanıcılar, yüzlerce e-ticaret sitesi ile karşılaşıyor ve bu sitelerin ürünlerini inceleyebiliyor.

.

Alışveriş özelliği aracılığıyla incelenebilen ürünler satın alınabiliyor. Instagram Shopping olarak da bilinen bu özelliğin firma düzeyinden birey düzeyine indirgenmesi birçok kişiyi sevindirdi.

Instagram alışveriş özelliği

Yukarıdaki görselden anlaşıldığı üzere “Mağazayı Gör” isimli bir sekmenin eklendiğini görüyoruz. Bu sekmeye tıklandığında Danla Bilic tarafından eklenen ürünler ve bu ürünlerin fiyatları görülüyor.

.

Ayrıca kullanıcılara mağazayı gösteren sekmede “Beğendiklerim” isimli bir kısım daha var. Bu kısımda ise bu özelliği aktif eden kullanıcının beğendiği ve önerdiği ürünleri görüyoruz. Instagram alışveriş özelliği zamanla daha fazla kişi tarafından kullanılacak.

Instagram alışveriş özelliği nedir

Facebook’un alışveriş altyapısı hakkında verdiği bilgilere ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Alışveriş özelliği için hazırlanan içeriklerin sağ üst köşesinde bir çanta işareti yer alacak. Instagram tarafından hazırlanan bu özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: