«
mekanik-klavye-nedir-normal-klavye-ile-farklari[1]

Teknolojide yaşanan gelişmeler bütün bilgisayar donanımlarını etkiliyor. Bilgisayarların olmazsa olmazları arasında yer alan klavyeler de teknolojide yaşanan bu değişimlerden nasibini almış durumda.

Son yıllarda hayatımıza giren mekanik klavyeler birçok farklı özellik ile karşımıza çıkıyor. Standart ürünlere göre hem avantajları hem de dezavantajları bulunan bu ürünleri tercih etmeden önce gerekli bilgileri almanı çok önemli.

Daha Ağır Klavyeler

Mekanik klavyeler çok daha ağır ürünlerdir. Her ne kadar klavyeler genellikle statik bir halde kullanılsa da çantalarda sıklıkla klavye taşıyan kişiler için ağırlık olumsuz bir yön olabilir.

Yüksek Fiyat Problemi

Normal şartlarda klavyeler bir bilgisayarın ekonomik parçaları arasında yer alır. İnsanlar klavyeler için yüksek ücretler ödemeye alışkın değillerdir. Ancak tercihinizi mekanik klavyeden yana kullanacaksanız biraz daha yüksek ücretler ödemeye hazır olur.

Estetik Bir Görünüş

Mekanik klavyelerin en önemli getirilerinden bir tanesi görünümdür. Işıklı bir yapı sayesinde uzaktan muhteşem görünürler. Bunun yanı sıra gece saatlerinde kullanıldığında da etrafında ışık olmasına gerek olmaz.

Dayanıklı Bir Yapı

Mekanik klavyelerin ağırlığı her bir tuşun kendine ait bir donanımının olmasından gelir. Bu durum mekanik makaleleri çok daha dayanıklı ürünler haline getirmiştir. Alınan mekanik klavyeleri uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Fonksiyonel Tuşların Sunduğu Avantajlar

Mekanik klavyelerde standart tuşlara ek olarak özel fonksiyonlara sahip tuşlar da olur. Bunlar hem oyunlar da hem de günlük kullanımda avantaj sağlayabilmektedir.

Minimum Yanıt Süresi

Klavye tuşlarının sizlere verdiği yanıtın süresi çok daha kısa olacaktır. Tepkileriniz daha kısa sürede klavyeye aktarılır. Böylece daha hızlı yazmak mümkün olurken oyunlarda da büyük avantajlar elde edilebilir.

Özlenen Tuş Sesi

Mekanik klavyelerin yapısı genel olarak yüksek tuşludur. Bu tuş sistemi klavyelerde özlenen sesin geri gelmesi anlamına gelir. Bu sesi sevmeyen kişiler için ise dezavantaj olarak gösterilebilecek bir özelliktir.

Kolay Temizlik

Mekanik klavyelerin tuşları çok basit bir şekilde çıkartılır. Her biri için özel alanlar olduğunda temizlenmesi daha rahat modellerdir. Klavyelerin çok kirlendiği düşünülürse bu da satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli avantajlar arasında gösterilebilir.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *