«
Xbox

Microsoft, tartışmalı Xbox Live Gold fiyat artışını tersine çevirmek zorunda kaldı. Şirket, Cuma günü Xbox konsollarında çevrimiçi oyun oynamak için gerekli olan yıllık abonelik maliyetini 120 dolara çıkaracağını duyurdu. Ancak fiyat artışına dair çeşitli tartışmalar sonucu Microsoft, yeniden yaptığı duyuruda fiyatın aynı kalacağını belirtti.

.

Ücretsiz Oyunlar Gold Abonelik Gerektirmeyecek!

.

Microsoft tarafından yapılması planlanan fiyat artışı başarılı bir şekilde gerçekleştirilemeyince, Microsoft oyuncuların gönlünü alabilmek adına bir hamle yaptı. Hizmet bedelinin aynı kalmasının ötesinde şirket, ücretsiz oynanan oyunlar için abonelik gerekliliğini ortadan kaldırarak Xbox Live’ı Sony ve Nintendo‘nun çevrimiçi hizmetleriyle uyumlu hale getirme kararını verdi.

.

Xbox

.

Fortnitegibi ücretsiz oynanabilen popüler oyunlar, çevrimiçi abonelik olmadan PlayStation konsollarında ve Nintendo Switch‘te oynanabilir. Ancak Xbox tarafında bu durum böyle değildi ve oynamak için bir üyeliğe ihtiyacınız vardı. Bu durumu tersine çevirip rakipleri ile daha uyumlu hale gelmeyi amaçlayan Microsoft, bu değişikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmek için çok çalıştığını ifade etti.

.

Bir blog gönderisinde konuya dair açıklama yapan Microsoft ekibi, durumu şöyle değerlendirdi; Arkadaşlarla bağlantı kurmak ve oynamak, oyunun hayati bir parçası ve her gün ona güvenen oyuncuların beklentilerini karşılayamadık. Sonuç olarak, Xbox Live Gold fiyatlandırmasını değiştirmemeye karar verdik.”

.

Xbox

.

Bu anı, oyuncuları deneyimlerinin merkezinde gördüğümüze göre Xbox Live’ı daha uyumlu hale getirmek için bir fırsata dönüştürüyoruz. Ücretsiz oynanan oyunları Xbox’ta oynamak için artık bir Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyacınız olmayacak. Bu değişikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa sürede sunmak için çok çalışıyoruz.”

.

Zaten bir Xbox Live Gold üyesiyseniz yenileme için mevcut fiyatınızda kalırsınız. Yeni ve mevcut üyeler, bugün ödedikleri fiyatlarla Xbox Live Gold’un keyfini çıkarmaya devam edebilir. ABD’de 1 ay için 9,99 dolar, 3 ay için 24,99 dolar, 6 ay için 39,99 dolar ve perakende 12 ay için 59,99 dolar.”

.

Microsoft’un son yıllarda odaklandığı noktanın, Xbox Live Gold’a erişimi içeren bir Ultimate katmana sahip olan Xbox Game Pass olduğu düşünülmekte. Game Pass birçok oyuncu için büyük değer sağlarken, Xbox Gold Live’in fiyat artışları, insanları daha pahalı hizmet için ödeme yapmaya iten bir girişim olarak değerlendirilmeye başladı.

.

Xbox’ın fiyat politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce haklılar mı?

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *