Donanım Haberleri

Xiaomi Mi Band 5 Nihayet Geliyor

Mayıs ayının başında tasarımı hakkında detayların ortaya çıktığı Mi Band 5 için tarih belli değildi. Sürekli sızıntı tarihleriyle gündeme gelen ve en son geçen ay tanıtılacağı söylenen akıllı bileklik için nihayet resmi bir paylaşım yapıldı. Peki, Xiaomi Mi Band 5 resmi olarak ne zaman tanıtılacak?

.

Xiaomi Mi Band 5 için yapılan o paylaşım

.

Xiaomi’nin en sevilen akıllı cihazları arasında yer alan Band serisi akıllı bileklikler özellikle Türkiye’de de birçok kişi tarafından kullanılıyor. Band 4 serisinin başarılı satış rakamlarına ulaşmasının ardından gözler Mi Band 5 serisine çevrilmişti. Corona virüsü salgını engeline takıldığı görülen yeni akıllı bileklik modelinin tanıtım tarihi hakkında aylardır sürekli bir şeyler söyleniyor.

.

mi band 5

.

Ha geldi ha gelecek derken nihayet cihazın sertifikası ortaya çıktı. 14 Mayıs’ta, XMSH10HM kod adına sahip bir cihaz Tayvan’da onaylandı. Yapılan bir Twitter paylaşımı ile ortaya çıkan bu detaylar söz konusu yeni akıllı bileklik konusunda artık rahat bir nefes alabileceğimizi gösteriyor. Peki bu kod adının gerçekten de Mi Band 5’e sahip olduğunu nasıl anlayacağız?

.

XMSH02HM adlı kod adına sahip ürünün Mi Band 1 Pulse olduğu ve benzer kod adlarıyla devam eden giyilebilir ürünlerinin sıralandığını gösteren bir liste yayımlandı.

.

.

Bu listede bir önceki akıllı bileklik modeli olan Mi Band 4’ün XMSH07HM kod adıyla isimlendirildiği görülüyor. Bu bilgiler yetersiz geldiyse bir de elimizde Huami Başkanın açıklamaları da bulunuyor.

.

Birkaç gün önce Huami 2020’nin ilk çeyreğine ilişkin satış raporunu açıkladı. Mi Band akıllı bilekliklerininin üretilmesinin yanı sıra başka markaların giyilebilir cihazlarının üreticisi pozisyonunuda yer aldığını belirtelim. İşte Huami CEO’su da Xiaomi Mi Band 5’in bu yıl piyasaya çıkacağını ancak şimdilik tarih vermekten kaçındığını dile getirmişti.

.

mi band 5

.

Bu sebeple Xiaomi Mi Band 5 ne zaman tanıtılacak? Sorusunun cevabı kesin değilse bile 14 Mayıs’ta onaylanan akıllı bilekliğin bu yıl  içinde sürpriz bir şekilde tanıtılacağını söylemek mümkün olabilir.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: