PlayStation 5 Oyun Fiyatları 700 TL Olacak! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

PlayStation 5 Oyun Fiyatları 700 TL Olacak!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5 Oyun Fiyatları 700 TL Olacak!

PlayStation 5 oyun fiyatları maalesef ki belli oldu. 59.99 dolar bile Türkiye için fazlayken bu fiyatlara bir de zam eklenecek. 

PlayStation 5 Oyun Fiyatları 700 TL Olacak!

Sony’nin geçtiğimiz ay resmen gösterdiği PlayStation 5, oyuncuları heyecanlandırmıştı. Türkiye’de ek vergi ve kurlardan dolayı 6.499 TL‘den satışa sunulacağını düşündüğümüz PS5, maalesef ama maalesef ki bir de oyun tarafından cebimizi vuracak. NBA 2K21‘in kapak yıldızının belli olduğu bülten ile duyuruldu. Bu duyuruda oyunun fiyatına ilişkin resmi bilgiler de yer alıyordu. Görünüşe göre PlayStation 5 oyun fiyatları bir hayli fazla olacak olacak.

PlayStation 5 Oyun Fiyatları 700 TL Olacak!

Normal şartlarda PlayStation 4 oyunları Amerika’da 59.99 dolardan satışa sunuluyor. AAA yapımlar için istenilen 59.99 dolar maalesef ki yeni nesilde 69.99 dolar olacak. Amerika’da 10 Türkiye’de 100 birim olarak fiyatlara yansıyacak olan bu artış sonrası, ülkemizde oyun pazarının bitecek gibi duruyor.

Sony’nin yeni oyunu The Last of Us Part II şu an PS Store’da 499 TL’den satılıyor. Ön siparişte 429 TL olan oyun bir anda 70 TL’lik zam yemişti. Yani buradan yola çıkacak olursak 69.99 dolarlık oyunların fiyatlarının 699 TL veya  yine en iyi ihtimaller 649 TL olacağını söyleyebiliriz.

Konsola 6.500 TL verdikten sonra oyunlara da 600 TL ve üzeri ücret ödemek hak verirsizin ki pek mantıklı görünmüyor. Eğer PlayStation, Türkiye’de bölgesel fiyat politikası uygulamaz ise, yeni nesilde satış rakamlarında adeta çakılacak gibi duruyor.  oyun pazarıyla ilgi birisi  olan biri olarak söyleyebilirim ki bu fiyatları verecek oyuncu henüz tanımadım. Umarız bu fiyatlar için en kısa sürede bir çalışma yapılır ve artık oyun fiyatları alınabilir seviyelere çekilir…

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: