«
2

Çıkışına kısa süre kalan yeni nesil konsol PS5 için müjdeli haber geldi. Uzun süredir depolama kapasitesi hakkında konuşulan konsolun, oyunlar için ayrılan depolama kapasitesinin 825 GB değil de 664 GB olduğu ortaya çıkmıştı.

.

PS5’e ekstradan NVM’e SSD takılabilecek.

.

Konsolun çıkışını bekleyen kullanıcılar, Xbox tarafının depolama sorunlarını SSD kartuşları ile çözdüğünü görürken, PS tarafının ellerinin boş olduğunu düşünüyordu. Kısa süre önce çıkan haberlerde, yeni nesil PS’in oyunlar için ayırdığı alan 664 GB olarak ortaya çıkmıştı. Bunu öğrenen PS hayranları duruma tepki göstermişti. Aslında Sony’nin başından beri bir planı bulunuyormuş. Bugün yayımlanan PS5’in söküldüğü videoda NVMe SSD yuvasını görebilirsiniz. Ayrıca konsol 4 farklı boyutta NVMe SSD destekliyor.

ps5 için müjdeli haber

Xbox, oyunculara depolama birimini anlaştığı bir firma ile tek kapasite seçeneği ile sunarken, PS ise bu depolama seçeneklerini kullanıcılara bırakmış durumda. İsteyen kullanıcılar, eğer konsolun kendisi destekliyorsa herhangi bir kapasitede NVMe SSD takabilecekler. Ek olarak konsol Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 destekliyor. Konsolun desteklediği maksimum depolama kapasitesi tam olarak bilinmiyor. Yeni bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *