«
Mg6kZF2CeRwTA3K3S56hng-650-80[1]

Sennheiser Momentum True Wireless 2, şu anda satın alabileceğiniz en iyi ses veren gerçek kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor ve ses kalitesi ve pil ömrü açısından Apple AirPod’ların beğenilerini kilometrelerce geçiyor .

Alman ses markası, kulak üstü kulaklıklar dünyasında uzun zamandır güvenilir bir isim olmuştur ve geçen sene popüler Momentum True Wireless’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, gerçek kablosuz kulaklıklar dünyası da.

Şimdi Sennheiser, popüler kulaklıklarını AirPods Pro ve Sony WF-1000XM3’e benzer bir şekilde gürültü önleme ile iyileştirmiş pil ömrü ve daha kompakt bir tasarımla donattı .

Fiyat ve stok durumu

Sennheiser Momentum True Wireless 2’nin fiyatı 299 $ / 279 £ / 499.95 $ ‘dır ve bu da mevcut en iyi gerçek kablosuz kulaklıklarımızdan 230 $ / 220 $ / 400 $’ a mal olan Sony WF-1000XM3’ten çok daha pahalıdır.

Seleflerinin geçen yıl başlattığı fiyatla aynıdır – para kazanmak istiyorsanız, genellikle indirimli olarak bulabileceğiniz için birinci nesil Momentum True Wireless kulaklıklarını kontrol etmeye değer olabilir .

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

tasarlamak

Bir çift kulakiçi kulaklık için çok fazla nakit ayırma konusunda rezervasyonlarınız varsa, Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile biraz zaman geçirmeniz, bu tomurcukların çok iyi yapılmış olduğunu, bu fiyattan bekleyebileceğiniz lüks yüzeyle sizi ikna etmelidir. .

Yeni gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıklar, parlak metalik dokunmaya duyarlı muhafazaları ve yuvarlak bir şekli ile orijinallere oldukça benziyor. Sennheiser Momentum True Wireless 2 gerçekten şık görünüyor ve gümüş kaplamaları aşırı gösterişli olmadan şık ve şık görünüyor. Bu tomurcukların içi bile, altın kaplama şarj pimleri ve eşleşme durumlarını gösteren LED’lerle iyi görünüyor.

Şarj kutusu benzer şekilde sofistike, gri dokuma kaplamalı; arkada bir USB-C şarj bağlantı noktası ve kırmızı, turuncu veya yeşil yanan küçük bir LED aracılığıyla kasanın ne kadar pil olduğunu görmek için basabileceğiniz küçük bir düğme bulacaksınız.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Sennheiser, Momentum True Wireless 2’nin orijinallerinden 2mm daha küçük olduğunu ve kutuda üç ekstra kulaklıkla güvenli bir uyum bulabilmeniz gerektiğini söylüyor.

Bununla birlikte, kulaklarınız daha küçük taraftaysa (bizimki gibi), dairesel muhafazaların biraz rahatsız olduğunu görebilirsiniz; daha uzun bir dinleme seansından sonra kulaklarımız ağrıyordu.

Bunun tüm kullanıcıların karşılaşacağı bir sorun olduğunu düşünmüyoruz, ancak küçük kulaklarınız varsa, bu tomurcukları rahatça kullanmak için çok büyük bulabileceğinizi unutmayın.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Rahatlık için uygun bulursanız, IPX4 dereceli Sennheiser Momentum True Wireless 2’yi kulakiçi kulaklık olarak kullanabilirsiniz, çünkü bunlar biraz ter veya birkaç yağmur damlasına dayanabilir.

Dokunmaya duyarlı muhafazalar, telefon çağrılarını yanıtlamanıza veya reddetmenize, müzik çalmanızı ayarlamanıza ve cihazınızın sesli yardımcısını çağırmanıza olanak tanır. Denetimlerin gerçekten iyi çalıştığını gördük ve isterseniz Sennheiser Akıllı Kontrol uygulaması aracılığıyla denetimlere farklı işlevler atayabilirsiniz. Ayrıca, tomurcukları kulaklarınızdan çıkardığınızda müziğinizi durduran şık bir otomatik duraklatma özelliği de var – acele ediyorsanız kullanışlı.

Bu kontroller ayrıca çevresel sesin tomurcuklardan geçmesine izin veren bir şeffaflık moduyla gürültü iptalini açıp kapatmanıza izin verir – bu kulaklıkları çalışmak ve çevrenizin farkında olmak için kullanıyorsanız faydalıdır.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Pil ömrü ve bağlantı

Bu tomurcuklar, seleflerin kendisinden yedi saat ve şarj kutusundan 21 saat daha öncekilerden daha uzun bir pil ömrüne sahiptir. Bu, kulakiçi kulaklıkların dört saatinden ve şarj kutusundan sekiz saatten sonra, 2020’nin en iyi gerçek kablosuz kulaklıklarıyla eşit hale getiriyor.

En son kablosuz akış standardı Bluetooth 5.1 desteği ve Qualcomm’un aptX codec bileşeni desteği ile bunları akıllı telefonumuzla eşleştirmek çok kolay oldu. Bluetooth üzerinden Hi-Res Audio’yu sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Ses kalitesi

Önceki modellerde olduğu gibi, Momentum True Wireless 2, Sennheiser’ın “derin bas, doğal orta sesler ve net, ayrıntılı tiz ile olağanüstü stereo ses yaratacağını” söylediği 7 mm’lik dinamik sürücüleri paketliyor.

SBTRKT’nin Wildfire ft Little Dragon’u dinleyen Momentum True Wireless 2, aşırı sert olmadan güçlü bir şekilde sıkı synth bas, net, pürüzsüz vokaller ve yüksek sesle dokunan yüksek tonlarda gezinti yaptı.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Kelela’nın Geri Sarmasına geçtiğimizde, normal kablosuz kulaklıklardan normalde beklemediğimiz bir göğüs kasılma yoğunluğu ile en düşük frekansların ne kadar cesur hissettiğine hayran kaldık.

Bu, gıcırdayan hi-şapkalar ve yemyeşil RnB vokalleri pist boyunca şişip çiçek açtıkça orta ve tiz frekansların ihmal edildiği anlamına gelmez.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Geniş bir ses alanı ve bol net ayrıntı, Sennheiser Momentum True Wireless 2’yi Sony WF-1000XM3 için layık bir rakip haline getiriyor – ikincisi kadar sıkı kontrol edildiğini söylemesek de.

Gürültü önleme de Sony’nin tomurcukları ile aynı düzeyde değil. Bazı çevresel gürültüleri engellerken, makul bir miktarın sızabildiğini gördük – müziğinizi olsa açın ve dünyanın geri kalanı eriyecek.

sennheiser momentum gerçek kablosuz 2

Son karar

Sennheiser Momentum True Wireless 2’nin ses kalitesi, pil ömrü ve tasarımı mükemmel bir şey değil ve onları Sony WF-1000XM3’e alternatif arayan herkese yürekten tavsiye ediyoruz – farklar gerçekten ihmal edilebilir.

Bu tomurcukları kulaklarınız daha küçük taraftaysa tavsiye etmekten çekinmeyin – her durumda, seçtiğiniz satıcının ürünün hatalı olmadığı durumlarda geri dönüşlere izin verdiğinden emin olun. (Örneğin, Sennheiser, şirketle doğrudan ilgilenirseniz buna izin vermez.)

Aksi halde, bu gerçek kablosuz kulaklıklar, kabloyu kesmek isteyen herkes için harika bir satın alma işlemi yapmalı ve en sağlam audiophile’ı mutlu etmek için yeterli ses yetkisine sahip olmalıydı.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *