CD Projekt Red, Saldırıdan Sonra Cyberpunk 2077 V1.2 Yamasını Geciktiriyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

CD Projekt Red, Saldırıdan Sonra Cyberpunk 2077 V1.2 Yamasını Geciktiriyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CYBERPUNK

Cyberpunk 2077’nin çok sert lansmanından sonra, stüdyo ciddi bir mod güvenlik açığı keşfetti. Sadece günler sonra, bir fidye yazılımı saldırısına uğradı. Artık, herhangi bir düzeltme yapamıyor çünkü çalışanlar, saldırı nedeniyle stüdyonun VPN’i aracılığıyla araçlarına erişemiyor.

.

Cyberpunk 2077

.

Çarşamba günü CD Projekt Red, Cyberpunk 1.2 yamasını bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu duyurdu. Sürüm 1.2, CDPR’nin distopik yapıtında yanlış giden her şeyi düzeltme planında özetlediği iki büyük güncellemeden ikincisidir . Yama bu ay sona ermişti, ancak ekip işi tamamlamak için Mart ayının ikinci yarısına kadar ihtiyacı olduğunu söyledi ve neden olarak yeni bir siber saldırıyı gösterdi.

.

.

Bu ayın başlarında, bilgisayar korsanları bir fidye yazılımı saldırısıyla CDPR’ye saldırdılar ve The Witcher 3, Cyberpunk 2077 ve Gwent’in kaynak kodlarından vazgeçtiler. Stüdyo, daha sonra bu verileri satan korsanlarla pazarlık yapmayacağına karar verdi . Ancak bu, CDPR’nin olayla ilgili sıkıntılarını sona erdirmedi.

.

Perşembe günü, Varşova merkezli geliştirici ile çalışanlar çoğu evden çalışma ve söyledi Bloomberg erişemez internetten ağı izole nedeniyle CDPR şirketin VPN üzerinden kendi iş istasyonları. Stüdyo ayrıca geliştiricilerinden ev bilgisayarlarını kötü amaçlı yazılım taraması için BT departmanına göndermelerini istedi ve bu da daha fazla gecikmeye neden oldu.

.

İsimsiz kalmayı talep eden çalışanlar, potansiyel kimlik hırsızlığı durumlarıyla da uğraştıklarını söylediler. Çalınan kaynak kodunun yanı sıra içerideki kişiler, bilgisayar korsanlarının, Polonya kimlik numaraları ve pasaport bilgileri de dahil olmak üzere personelin kişisel bilgilerine eriştiğini iddia ediyor. Yönetim, personele hesaplarını dondurmaları ve güvenlik ihlalini ilgili taraflara bildirmeleri talimatını verdi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: