«
SpaceX

SpaceX, pazartesi günü 60 ek uyduyu yörüngeye yerleştirmek için daha fazla Starlink uydusu fırlatmaya hazırlanıyor. Hedef lansman tarihi 1 Şubat olup, başlangıçta Pazar sabahı başlatılması planlanan görevde bir gecikmeyi temsil ediyor. SpaceX, İnternet hizmetini desteklemek için daha fazla Starlink uydusunu yörüngeye yerleştirmek için çok çalışıyor.

Pazartesi günü kalkış , Kennedy Uzay Merkezi Fırlatma Pisti 39A’dan sabah 6:41 olarak planlanıyor. Görev, 24 Ocak’ta fırlatılan on uydunun ardından ağa eklenen 60 uyduyu görecek. SpaceX’in bu ayın başlarında yörüngeye yerleştirdiği on uydu, Alaska’ya İnternet kapsama alanı sağlamalarına izin veren benzersiz bir yörüngeye girdi.

SpaceX gözü Starlink uydusunda !

Bu yörünge, konuşlandırma için FCC’den özel izin gerektiriyordu . SpaceX, Pazartesi sabahı uyduları yörüngeye gönderecek olan Falcon 9 roketinin her şeyin yolunda gittiğini varsayarak bir deneme ateşi gerçekleştirdi. Herhangi bir fırlatmadan önce statik yangın testi gereklidir. SpaceX’in Starlink İnternet hizmeti, ABD ve yurtdışındaki milyonlarca insan için İnternet erişimini kökten değiştirme potansiyeline sahiptir.

Pek çok kırsal topluluk, düşük hızlar için yüksek maliyetler ödeyen geniş bant erişimi söz konusu olduğunda büyük ölçüde yetersiz hizmet görüyor. Starlink İnternet hizmeti, ABD’nin bazı bölgelerinde zaten test edildi ve incelemeciler, oyun ve yapmak isteyebileceğiniz başka herhangi bir şey için yeterli ping süreleriyle 100 Mbps veya daha yüksek hızlara kolayca ulaştığını gösteriyor.

SpaceX gözü Starlink uydusunda !

SpaceX’in Amerika Birleşik Devletleri’nin kesintisiz kapsama alanını sağlamak için yörüngede yeterli uyduya sahip olabileceği şu anda belirsiz. Hizmetin mevcut beta test edicileri, ekipman için yaklaşık 500 $ ve devam eden erişim için ayda 100 $ ödüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *