«
SPOTİFY

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelindeki şirketlerin büyük bir bölümü 1 yılı aşkın süredir uzaktan çalışma veya yarı zamanlı ofiste çalışma yöntemiyle çalışmalarına devam ediyor. Uzay denilince ilk akla gelen kurum olan NASA uzun bir süredir kapılarını açmazken, Apple ve Google gibi teknoloji devleri çalışanlarının işlerini uzaktan yürütmesini istiyor.

.

Geçiş süreci oldukça zorlamış olsa da, çalışanların büyük bir bölümünün uzaktan çalışmayı sevmesi, verimlilik kaybı yaşamayan şirketlerde “tamamen uzaktan mı çalışsak?” sorusunu  düşündürdü. Bazı şirketler çalışanlarının bundan sonraki süreçte uzaktan devam edebileceğine dair açıklamalar yaptı.

.

Spotify Çalışanlarına Müjde!

.

Spotify Çalışanlarına Uzaktan Çalışma Müjdesi!

.

Günümüzün en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify da bu sürece dahil oldu ve pandemi bittikten sonra da çalışanlarının işlerine uzaktan devam edebileceğini paylaştı.

.

Work from anywhere “İstediğin yerde çalış” adlı bu program sayesinde çalışanlar, çalışmak istedikleri ortamı seçebilecek.. Ofisten veya evden çalışmak isteyenlerin yanı sıra ikisinin karışımına da izin veriliyor. Şirket, ofisi seven ancak bir Spotify ofisine yakın olmayanlar için ortak çalışma alanı da ayarlayacak.

.

Spotify Çalışanlarına Müjde!

.

Spotify yaptığı açıklamada sadece ev/ofis ayrımından ziyade global çapta bir değişiklik yapmayı tasarladığını paylaştı. Çalışanlar artık farklı şehirlere hatta ülkelere taşınabilir.

.

Ayrıca şirket çalışanların coğrafi konumlarını seçmeleri için daha fazla esneklik sunarak, saat dilimi zorlukları ve bölgesel yasalar nedeniyle bazı sınırlamaları göz önünde bulundurarak, yöneticileriyle birlikte hangi şehir ve ülkeden çalışmak istediklerine karar vermelerine izin veriyor.

.

Spotify, “çalışmak, gittiğiniz bir yer değil, yaptığınız bir şeydir.” şeklinde bir düşünceyle yeni çalışma modelini destekliyor. Aynı zamanda şirket çalışma anlayışını “ofiste geçirilen süre” anlayışının ötesine taşımak istediğini paylaştı.

.

Geçmişte de çalışma koşulları açısından esnek olan Spotify, dünyadaki hemen hemen tüm endüstrilerdeki firmalar gibi, çalışanları koronavirüs salgını sırasında uzak istihdama daha iyi uyum sağladıkları için işin geleceğini yeniden şekillendiriyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *