«
13300-VolkswagentotestID4EVperformanceinNORRAMexican1000off-roadrace

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, en yeni ID.4 elektrikli crossover’ını Meksika Baja yarımadasındaki Ulusal Off-Road Yarış Derneği (NORRA) Meksika 1000 yarışında kullanıyor. Çoğu insan, ikonik VW Beetle’a dayanan arazi tipi bir kum arabası olan Meyers Manx’in 1967’de ilk NORRA Mexican 1000’i kazandığının farkında değil. Ve şimdi, bu VW ID. Zorlu Meksika arazisinde değerini kanıtlama sırası 4’tür.

Elbette, bu Baja’ya hazır VW ID.4 , sürücünün ve yardımcı sürücünün hayatını kolaylaştırmak için bir dizi off-road moduna sahiptir. Tek bir arkaya monte edilmiş 201 beygir gücünde elektrik motoru ve 82 kWh pil paketi ile stok 2021 VW ID.4 1st Edition modeli ile başlar . Daha sonra, Rhys Millen Racing’deki sihirbazlar ona bir dizi ralli tarzı coilover destekleri, boru şeklindeki alt ön kontrol kolları ve kutulu alt arka bağlantılar verdi. Modlar yerinde olduğunda, VW Id.4 stoktan iki inç daha yüksekte oturuyor.

Tanner Foust ve Rhys Millen Racing tarafından tasarlanan bu VW ID.4, Baja yarımadasına meydan okuyor

Rhys Millen Racing, hem aracın soğutma kapasitesini hem de yaklaşma açısını iyileştirmek için radyatörü birkaç inç daha yükseğe taşıdı. Ayrıca alt takımda ek kızak plakaları ve 8/8 inç çelik takviyeler bulacaksınız. Son olarak, güzel bir 18 inç OZ setine sahip. Baja’yı fetheden havayı tamamlamak için 255 / 70R18 arazi lastiklerine sarılmış yarış arazi tekerlekleri.

Rhys Millen, “Böyle bir yarışın başlangıç ​​çizgisine, özellikle de ID.4 gibi elektrikli bir stoka dayalı bir aracı sunmak büyük bir güven ve hazırlık gerektiriyor” dedi. “ID.4’ün araziye ne kadar iyi gittiğini görünce çok şaşırdık.”

Elektrikli güç aktarma organına dokunulmadan bırakılırken, Rhys Millen Racing’deki adamlar güvenliğe odaklandı. Güç elektroniğine sert çöl unsurlarına karşı ekstra koruma sağladılar. Kabinde bir takla kafesi, güvenli yarış koltukları ve temel güç aktarma organı ve batarya verilerini görüntülemek için yeni ekranlar bulunuyor.

Tanner Foust ve Rhys Millen Racing tarafından tasarlanan bu VW ID.4, Baja yarımadasına meydan okuyor

NORRA Mexican 1000 yarışı 25-29 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştiriliyor. Profesyonel yarış pilotu Tanner Foust, VW ID.4’ün pilotu yazar ve endüstri meslektaşı Emme Hall’un yardımcı pilotu olarak eşlik ediyor. Bu yılki rota, yaklaşık 893 mil zorlu arazi kaldırımıyla 1.141 mil değişen araziyi kapsıyor.

Ekip, ID.4’ün pillerini yenilemek için 50 kWh’lik bir taşınabilir hızlı şarj cihazına güç veren taşınabilir bir biyoyakıt jeneratörü yerleştirecek. COVID seyahat kısıtlamaları nedeniyle, yarış döngülerde koşacak, ancak Foust, aracı yeniden şarj etmeden her döngü etkinliğindeki aşamaların yüzde 98’ini tamamlamaya çalışacak.

Foust, “Çeşitli arazi türleri için hız ve pil tüketimi dengesini yakalayabilecek doğru sürüş stilini bulmak için Volkswagen mühendisleriyle yakın bir şekilde çalıştık ” dedi. “Elektrikli araçlarla rekabet etmek için erken günler, ancak gelecek yıl ne yapmak istediğimize dair şimdiden birkaç fikrimiz var.”

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *