«
TELEGRAM

Telegram platformunun kurucu isimlerinden Pavel Durov, Apple ve Google’ın en az diğer şirketler kadar tehlikeli olduğunu belirtti.

.

Telegram Kurucusundan Android ile İlgili Açıklama!

.

Pavel Durov: Apple Tehlikeli, Android Kullanmak Daha Mantıklı

.

WhatsApp’ın kullanıcı verilerini Facebook ve türevleri ile paylaşacağını açıklamasından sonra, WhatsApp alternatifi olan uygulama arayışına giren kullanıcılar, Telegram, Signal ve BİP gibi uygulamalara yöneldi.

.

Telegram oluşturucusu Pavel Durov, bu durumun başka bir gerçeği de ortaya çıkardığını düşünüyor. Bahsettiği gerçek ise, bir şirketin tekel haline gelmesinin doğal sonuçları. Bu duruma örnek olarak da Twitter’ın Donald Trump’ı kalıcı olarak engellemesini gösteren Pavel Durov, Apple ve Google’ın en az diğer şirketler kadar tehlikeli olduğunu açıkladı.

.

Telegram Kurucusundan Android ile İlgili Açıklama!

.

Durov’un yaptığı açıklamalara göre, teknoloji şirketlerinin en tehlikelisi Apple. Bunun nedeni olarak milyonlarca kullanıcının, her an bir kısıtlamayla karşı karşıya kalabileceğini açıklayan Durov, Android kullanmanın daha mantıklı olduğunu söylüyor.

.

Telegram kurucusu, “Neden Android?” sorusunun cevabına ise işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasının genel olarak büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *