Twitter, Twemoji’yi Duyurdu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TWITTER

Emojiler akıllı telefonlara dahil edildiğinde kullanıcılar duygularını mesajlar yerine emojilerle anlatmaya başladı ve Twitter, Instagram, Snapchat gibi uygulamalarla çok daha popüler hale geldi.

.

Emojiler her uygulama ya da işletim sistemi için değişik gösteriyor. iOS platformunda memojiler yer alırken Snapchat’te bitmojiler bulunuyor. Artık Twitter’da da Twemoji adında yeni emojileri bulunacak.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Artık Twitter’ın Emojileri Olacak

.

Bugün Twemoji‘yi tanıtan Twitter artık uygulama içerisinde kendi emojilerini kullanabileceğini paylaştı. Ayrıca kullanıcılara hikayelerine kolaylıkla yeni gelen emojileri eklemek için arama seçeneği bile sunduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Twemoji, kullanıcıların ruh hallerini Fleet çerçevesi ile göstermelerine de imkan sunuyor.

.

Hikayeler özelliği nedir?

.

Snapchat, insanların resimler ve videolar yükleyerek arkadaşları ve aileleriyle etkileşime geçebilecekleri hikayeleri olan ve ayrıca kamera seçeneklerine filtre ekleme imkanı sunan ilk sosyal medya platformuydu. Bu özellikleriyle birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı ve bir anda popülaritesi arttı.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Snapchat’in sonrasında, Instagram “hikayeler” ile bu özellikleri kendi uygulamasına taşıdı. Diğer platformda olduğu gibi özel efektleri ve filtreleri de ekledi. Ardından Facebook ve WhatsApp da bu özelliği kendi uygulamalarında kullanıcılarına sunmaya başladı.

.

Twitter da kısa süre önce ‘Fleets’ adında kendi özelliğini paylaştı. Ancak bu özellikte henüz filtrelerin ve özel AR efektlerin yer almayışı kullanıcı tarafından pek de hoş karşılanmış değil.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: