Intel’e, patent ihlali davası tarihindeki en büyük ödüllerden biri olarak VLSI Technology LLC’ye 2,18 milyar dolar tazminat ödemesi emredildi.

.

Bloomberg Law tarafından bildirildiği üzere , Teksas, Waco’daki bir jüri, Intel’in bir patentin ihlali için 1.5 milyar dolar ve ikincisi için 675 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verdi. Tom’s Hardware , ‘ 759 patentinin saat hızı yönetimini açıkladığını ve’ 373 patentinin belleğin minimum çalışma voltajını düşürmek için bir yöntem olduğunu tespit ederek söz konusu işlemciyle ilgili patentleri takip etti .

.

Intel, patent ihlali davasında 2,2 milyar dolar ödemeyi söyledi

.

NXP Semiconductors Inc., VLSI’nin 2019’da satın almasından önce patentlere sahipti. Philips’ten ayrılan Hollandalı yonga üreticisi, ödülün bir kısmını alacak. Patentler başlangıçta NXP firmaları satın almadan önce Freescale Semiconductor Inc. ve SigmaTel Inc.’e verildi.

.

Intel, Patent İhlali Davasında 2,2 Milyar Dolar Ödeyeceğini Söyledi!

.

Intel avukatı William Lee jüri üyelerine, dört yıl önce kurulan VLSI’nin hiçbir ürünü olmadığını ve tek potansiyel gelirinin firmanın bir patent trolü olduğunu düşündüren bu dava olduğunu söyledi.

.

Lee, “VLSI 10 yıldır kullanılmayan iki patenti raftan çıkardı ve 2 milyar dolar istiyoruz “dedi. “Çirkin talebin gerçek yenilikçileri vergilendireceğini ve 2,2 milyon doların çok daha adil bir rakam olacağını” ekledi.

.

Intel, doğal olarak karara katılmadığını söyledi. Şirket, “İtiraz etmek istiyoruz ve galip geleceğimize güveniyoruz.” dedi.

.

Jüri, Intel’in patentleri ihlal ettiğinin farkında olmadığını söylese de, federal yasa, onu ihlal etmek için bir patenti bilmenize gerek olmadığını belirtiyor. VLSI avukatı Morgan Chu, Intel’in firmayı “kasıtlı körlük” ile suçlayarak, icatları başka birinin patentini alıp almadığını bilerek kontrol etmediğini söyledi.

.

2.2 milyar dolar birçok şirketi iflas ettirirken, Intel geçen yıl 77.9 milyar dolar gelir elde etti.

.