«
viritech-apricale_100790655_h

İngiliz girişim şirketi Viricale, hidrojenle çalışan Apricale hiper otomobilini Pininfarina Battista , Rimac C_Two ve Lotus Evija gibi her şeyi fetheden elektrikli süper otomobillere uygun bir alternatif olarak sundu .

Latince ‘apricus’ kelimesinden (‘güneş tarafından dokunulmak’ anlamına gelir) türetilen Apricale, Viritech’in çekirdek teknolojisinin otomotiv, havacılık, denizcilik, enerji, demiryolu taşımacılığına nasıl fayda sağlayabileceğini gösteren birçok referans tasarımından biridir. ve diğer dağıtılmış enerji endüstrileri.

Ayrıca Viritech, “dünyanın önde gelen hidrojen aktarma organı çözümleri geliştiricisi” olmayı hedeflediğini söyledi. Ayrıca Viritech, Apricale’nin “güç ve menzil gereksinimleri arttığında veya uzun vadeli enerji depolaması gerektiğinde hidrojenin pillere göre avantajlarını göstermenin etkili bir yolu” olduğuna inanıyor.

Viritech Apricale, şasisinde hidrojeni depolayan, hidrojenle çalışan bir hiper otomobil

Apricale bu noktada bir kavram olmaya devam ediyor, ancak Viritech altında neyin saklandığını tartışmaya hevesli. Hidrojeni depolamak için geleneksel bir yakıt deposuna sahip olmak yerine, Apricale, aracın monokok çerçevesinin bir parçası olan hafif bir grafen tankına sahiptir. Bu düzenleme ile Virtech, Apricale’nin pilli süper otomobillerin yarısı kadar ağırlığa sahip olacağını iddia ediyor. Colin Chapman çok sevinecek.

Viritech ayrıca bir aile SUV’si (sevgiyle Tellurio olarak adlandırılır) ve Jovian adını verdiği ağır hizmet, uzun mesafeli bir yarı kamyon üzerinde çalışıyor. Her ikisi de Apricale ile aynı yenilikçi hidrojen depolama çözümüne sahip olacak. Viritech’in uzun vadeli hedefi, hidrojenle çalışan araçlarını üretmenin yanı sıra teknolojisini ana tedarikçilere ve otomobil üreticilerine lisanslamaktır.

Apricale’ye dönersek, yarış kaskı tarzı kabin ve ön cam tasarımı bir Koenigsegg’i anımsatıyor. Ve bir konseptten bahsettiğimiz için Viritech, güç çıkışı, en yüksek hız ve menzil gibi belirli ayrıntılara sessiz kalıyor.

Viritech Apricale bize Hyperion’un dört elektrik motoru, 2.000 beygir gücü ve 221 mph azami hıza sahip hidrojen yakıt hücreli bir hiper otomobili olan XP-1’i hatırlatıyor . Hyperion XP-1, 1.000 millik menzil için de uygundur. Martı kanadı kapıları olan agresif stili göz önüne alındığında Apricale’nin Hyperion XP-1 ile benzer performans ve menzil numaralarına sahip olmasını bekliyoruz.

Viritech Apricale, şasisinde hidrojeni depolayan, hidrojenle çalışan bir hiper otomobil

Viritech, 2023’ün başlarına kadar 25 araçlık sınırlı bir üretim serisi sunmadan önce, önümüzdeki 18 ay boyunca Apricale’yi geliştirmeye devam edecek. Fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak böyle bir arabanın 1 milyon dolardan fazla mal olmasını beklememek aptalca.

Viritech burada bir şeyin peşinde olabilir. Pilli elektrikli araçların menzil ve şarj sorunları olduğu göz önüne alındığında, hidrojen, gerçek kirlilikten arındırılmış sürüş hayallerimizi gerçekleştirmenin anahtarı olabilir. Görünüşe göre hidrojen tahrikinin öncüleri batarya devrimini yakalıyor, bu da bizim ve gezegenimiz için uzun vadede sadece iyi şeyler anlamına gelebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *