Xiaomi, Hindistan'daki Son Uygulama Yasağına Yanıt Verdi Ve Hintli Kullanıcı Verilerinin Hindistan'da Kaldığını Söylüyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Xiaomi, Hindistan’daki Son Uygulama Yasağına Yanıt Verdi Ve Hintli Kullanıcı Verilerinin Hindistan’da Kaldığını Söylüyor!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi, Hindistan'daki Son Uygulama Yasağına Yanıt Verdi Ve Hintli Kullanıcı Verilerinin Hindistan'da Kaldığını Söylüyor!

Bu hafta başında, Xiaomi , onun ile Mi Tarayıcı Pro , yasaklı Çinli uygulamaların Hindistan hükümeti listesine girdi. Şimdi, grup yasağa yanıt verdi ve hatta birkaç ilginç noktayı da değindi.

Xiaomi, Hindistan'daki Son Uygulama Yasağına Yanıt Verdi Ve Hintli Kullanıcı Verilerinin Hindistan'da Kaldığını Söylüyor!

Bugün erken saatlerde paylaşılan bir Twitter gönderisinde, Xiaomi Hindistan, yerel hükümetin yetkisine uyacağını ve engellenen uygulamalardan hiçbirinin kullanılamayacağını açıkladı. Böylelikle, “MIUI Cleaner uygulamasının Indian Govt tarafından yasaklanan Clean Master uygulamasını kullanmadığını ” ve ” Hintli kullanıcı verilerinin yüzde 100’ünün Hindistan’da kaldığını” açıkladı.

Çinli teknoloji devi, kullanıcı tabanı ile de yukarıda belirtilen noktaları daha da açıklığa kavuşturup detaylandırdığı bir mesaj bırsaktı. Grup, “engellenen uygulamaların hiçbirinin önceden yüklenmesine gerek kalmadan oluşturulacak yeni bir MIUI sürümü” geliştirmek için çalışıyor. Bu, önümüzdeki birkaç hafta içinde satışa sunulacak. Xiaomi, engellenen yasaklı Cleaner Master uygulamasını değil, kendi Cleaner uygulamasını kullandığını belirtti.

Xiaomi

Bir de şirket, Hindistan yasaları kapsamındaki güvenlik gereksinimlerini karşılayan katı bir veri gizliliği politikasına uyduğunu ve buna uyduğunu da açıkladı. Xiaomi, yetkilendirilmeden önce Xiaomi’nin tüm Xiaomi Hindistan uygulamaları ve kullanıcıları için veri yerelleştirmesine zaten “öncülük ettiğini” belirtti. Başka bir deyişle, akıllı telefon üreticisi, 2018’den beri ülke içinde bulunan sunucularda Hintli kullanıcılar için veri depoluyor ve bölge dışından kimseyle paylaşmadı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: