Türkiye İddiaları İçin Google’dan Açıklama Geldi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Türkiye İddiaları İçin Google’dan Açıklama Geldi!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye İddiaları İçin Google’dan Açıklama Geldi!

Kısa bir süre önce ülkemizde yürürlüğe giren sosyal medya düzenlemesi / yasasının ilk şartlarından birisi, platformların Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu. Bu kapsamda sosyal medya platformları ile görüşmeler devam ederken, bugün Google Türkiye hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Türkiye İddiaları İçin Google’dan Açıklama Geldi!

2005’den bu yana ülkemizde ‘Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi’ aracılığıyla faaliyet gösteren Google’ın, sosyal medya yasası sonrasında sadece reklam hizmetleri ile sınırlı kalmayarak, Türkiye’de YouTube gibi bünyesindeki platformların tamamını kapsayan bir şirket açmaya karar verdiğini söylemişti.

google

Google Türkiye: Sosyal Medya Yasası ile Alakası Yok!

Sosyal medyada hızlı yayılan bu iddiaya karşı Google’dan resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemesiyle alakasının olmadığı belirtildi. Resmi açıklama şu şekilde;

google

“2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır.

Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.”

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: