«
youtube ile para kazanma

Youtube’un küresel gücü artmaya devam ederken, Youtube’un kâr yöntemleri özellikle gençler için giderek daha fazla merak uyandırıyor. Youtube İle para kazanma birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almakta. Milyonlarca kez video izlemekten kaynaklanan şaşırtıcı sayıda popüler Youtuber, Youtube’u yepyeni bir sektör ve kariyer yolu haline getiriyor. Video çekerek para kazanmak isteyenler için youtube’da nasıl para kazanılır ve Youtube’da ne kadar ödeme yapılır” gibi sorular en çok çalışılan konulardır. Youtube artık kanalı daha uzun içeriğe zorluyor. 10 dakikadan daha uzun içerikler Youtube’da daha belirgindir. Bu tür içerik ayrıca reklam için daha uygundur. Youtube’un para kazanma gereksinimlerini karşılamak için artık kısa videolar yerine daha uzun videolar çekmek gerekiyor. Ancak uzun videolar çekmek kesinlikle kolay değil. Kısacası hobiler açısından Youtube artık insanlar için ilgi çekici bir ortam değil.

Youtube’dan para kazanmak için çok çalışmalı ve düzenli çalışmalısınız. Youtube kâr koşulları eskisi kadar kolay değil. Youtube, yeni gelir politikası ile videoların tekrar tekrar eklenmesini engellemeyi hedefliyor. Viral videoları yeniden ekleyerek para kazanmak isteyenleri durdurmak için tasarlanan kurallar, 1.000 aboneye takılıp kanala engel olmak için tasarlandı. YouTube’dan para kazanmak için mutlaka orijinal içerik üretmek gerekiyor. Tabii ki, çok sayıda videonun çekildiği böylesine rekabetin yüksek olduğu bir ortamda, hiç denenmemiş fikirleri bulmak kolay değil. Üstelik popüler olup para kazanmaya başladığınızda, siparişin devam edeceği anlamına gelmez. Popüler Youtube kullanıcıları bile Youtube’un kârlılık koşullarını korumak için video çekmeye devam etmelidir. Ek olarak, oluşturulan içeriğin zamanında ve bir yıl sonra erişilebilir olması gerekir. Bu nedenle Youtube’da yeni içerik üretmek için bu işe yatırım yapmak ve tam zamanlı çalışmaya devam etmek gerekiyor. Yeni politika, Youtube’un karlılık koşullarını da çok zorlaştırıyor ki bu da doğru. Ancak rakamlar insanların düşündüğü kadar parlak değil. Ayrıca 1.000 görüntüleme için oluşturulan robot ve takipçi mekanizması da Youtube’un reklam maliyetleri açısından daha temkinli olmasını sağladı. Youtube’dan para kazanmak için, bu tür mekanizmaları kullanmadan orijinal ve yüksek kaliteli içerik üretmek ve bu içeriği uygun şekilde satmak gerekir.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *