«
AUDI

Elektrikli araç segmentinde liderlik yapan Tesla, her geçen gün araçlarını geliştirmeye ve satış rakamlarını yükseltmeye devam ediyor. Son dönemde popüleritesini artıran otomobil üreticisi, yakaladığı ivme ile ABD‘nin en büyük dördüncü lüks markası oldu.

.

Alman Devi Audi Tesla’yı Geçemedi!

.

Otonom sürüş özellikleri ve çevreci dinamiği ile ön plana çıkan Tesla, birçok otomobile kıyasla donanım özellikleri açısından da dikkat çekiyor. Ayrıca çoğu rakibine karşı arabalarını daha pahalıya satan Tesla, kendi otomobillerini “premium” olarak sınıflandırıyor.

.

Tesla, ABD’de En Lüks Dördüncü Otomobil Oldu

.

2020 verilerine göre Tesla, Audi‘yi ABD’deki dördüncü en büyük lüks otomobil markası olarak geçti ve Alman devini geriye atmayı başardı. Elon Musk‘ın otomobil şirketi Tesla, “premium” olarak nitelendirdiği elektrikli araçları ile segmentte büyük dalgalar oluşturuyor.

.

Alman Devi Audi Tesla’yı Geçemedi!

.

Tesla, 2020 yılında ABD’de yaklaşık 200 bin otomobil tescil ettirdi. Bu sayı Audi tarafında yaklaşık 183 binde kaldı. 2019 yılında Tesla‘dan 50.000 daha fazla araç kaydeden Audi, 2020 yılında Tesla’ya kıyasla daha az araç tescil ettirdi.

.

En büyük lüks markası klasmanında bir sıra öne geçerek dördüncülüğe yükselen Tesla’nın, önündeki üç rakibini de yakın gelecekte geçeceği tahmin ediliyor.

.

2020 kayıt verilerine göre ABD’deki en iyi beş lüks otomobil üreticisi sırası şöyle;

  • BMW: 287,259
  • Lexus: 271,384
  • Mercedes-Benz: 265,600
  • Tesla: 200,561
  • Audi: 183,594

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *