Sosyal Medya Haberleri

Facebook yeniden tasarımı herkes için yayına giriyor, Karanlık Mod ekliyor

Sonunda Facebook, yeni bir Karanlık Modu da dahil olmak üzere tüm kullanıcılar için masaüstü yeniden tasarımını başlattı.

Yeni Facebook.com nihayet masaüstü kullanıcılarına karanlık modu, düşük ışıklı ortamlarda ekran parlamayı en aza indirip İzle video görüntüleme ile de deneyimini geliştirmek getiriyor. Yeniden tasarım, bu yılın başlarında bazı kullanıcılar için kullanıma sunuldu.

Facebook’un videosunda görüldüğü gibi, masaüstü için karanlık modu etkinleştirmek, ekranın sağ üst tarafındaki seçeneği değiştirmek kadar basittir.

Facebook’un masaüstü sürümüne karanlık modun başlatılması, özelliğin Nisan ayında Messenger’daki resmi lansmanını takip ediyor . Facebook’a ait WhatsApp , Mart ayında karanlık modu da tanıttı ve mesajlaşma servisi, kullanıcılar arasında en çok istenen özellik olduğunu iddia etti.

Şirket, karanlık modun yayılmasına ek olarak, Facebook.com yeniden tasarımının masaüstü sitesinde gezinmeyi geliştirerek videolar, oyunlar ve Gruplar gibi içerikleri aramayı kolaylaştırdığını belirtti. Ana sayfa ve sayfa geçişleri artık daha hızlı yükleniyor.

Yeniden tasarım ayrıca sosyal ağda Etkinlikler, Sayfalar, Gruplar ve reklamlar oluşturmayı da kolaylaştırır. Kullanıcılar yeni bir Grubu başlatmadan önce önizleyebilecek ve ayrıca mobil uygulamada nasıl görüneceğini görecekler.

Facebook, mobil deneyimine odaklanmanın çoğuyla masaüstü web sitesinin “geride kaldığını” itiraf etti. Bunu ele almak için sosyal medya şirketi, gecikmiş bir güncellemeye nelerin dahil edilmesi gerektiği konusunda aylar boyunca araştırma yaptı. Facebook, yeni Facebook.com’un lansmanından sonra “deneyimi geliştirmeye devam edeceğini” söyledi ve kullanıcılar, Ayar Menüsüne gidip Geri Bildirim Ver’i seçerek güncelle

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: