• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
FİLM

Geçmişte pek çok korsan web sitesinin telif hakkı davalarını gördük, ancak VPN’ler herhangi bir yasal yansımadan kaçındı. Bununla birlikte, birkaç filmin yapımcıları, LiquidVPN’in eski ve mevcut sahiplerine karşı korsanlığı teşvik etmek ve kolaylaştırmakla suçlayan iki dava açtığı için bu durum değişmek üzere.

.

TorrentFreak tarafından bildirildiği üzere , filmleri “Otomata” ve “kendimi güzel hissediyorum” içeren bir grup bağlantılı film prodüksiyon ekibi, dosya paylaşımcılarına ve korsanlık sitelerine karşı yasal işlem başlattı. Şimdi, Michigan’da ikamet eden David Cox ve 2019’un başlarına kadar LiquidVPN’i işlettiği iddia edilen SMR Hosting şirketinin peşinden gidiyor. Aynı zamanda mevcut sahiplere de dava açıyor: Porto Riko şirketi 1701 Management ve tek hissedarı Charles Muszynsky.

.

Film yapımcıları korsanlığı teşvik ettiği ve kolaylaştırdığı için VPN hizmetine dava açtı

.

VPN’ler, insanların çevrimiçi etkinliklerini tanımlamayı ve izlemeyi daha zor hale getirebilirken, genellikle kullanıcılarının eylemlerinden sorumlu olmayan tarafsız hizmetler olarak sınıflandırılırlar. Ancak film şirketleri, LiquidVPN’in hizmetini “film korsanlığı amacıyla” aktif olarak tanıttığını ve bu nedenle “doğrudan ve katkıda bulunan telif hakkı ihlallerinden ve DMCA ihlallerinden” sorumlu olduğunu söylüyor.

.

Dava, LiquidVPN’in web sitesinin, hizmetin The Pirate Bay’in bir görüntüsünün üzerine oturan bir ifade olan ‘Torrenting ve P2P Dosya Paylaşımı için En İyi VPN’ olduğunu iddia ettiğini belirtiyor. Ayrıca sitenin , entegre bir medya oynatıcıya sahip ücretsiz BitTorrent istemcisi olan Popcorn Time’a adanmış bir bölümü de var.

.

.

“LiquidVPN davalıları ayrıca, ‘Popcorn Time’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta sunduğu her şeyi deneyimleyin. Riskler dışında’, ‘İçeriği Anonim Olarak Yayınlayın. ISS’nizden gelen şikayetleri, yerleşim taleplerini, tehditleri ve yayın izleme için hapis cezasını neden riske atarsınız? En sevdiğiniz TV şovu ‘, “davaları okur.

.

Davacılar, her korsan film için 150.000 $ ‘a kadar tazminat, DMCA ihlalleri iddiaları için 25.000 $’ lık yasal tazminat ve diğer ücretler talep etmektedir. Ayrıca sanıkların “abonelerin kötü şöhretli korsan web sitelerine erişimini engellemesini”, “6881-6889 numaralı bağlantı noktalarını engellemesini” ve “tekrarlayan ihlallere karışan abonelerin derhal feshedilmesini sağlayan” bir politika benimsemelerini istiyorlar.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: